Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik - Gorenje BO8730AB BO8770AX / Samsung BQ2D7G144 / inne?

07 Lis 2014 08:47 3675 2
 • Poziom 9  
  Witam,

  Stoję przed wyborem piekarnika. Po wertowaniu Internetu przez przeszło miesiąc wydobyłem następujących kandydatów:
  Gorenje BO8730AB
  Gorenje BO8770AX
  Samsung BQ2D7G144

  Opini na temat tych modeli jest zaledwie kilka. W przypadku Samsunga opinie są bardzo skrajne co znacznie komplikuje sytuację.

  * Ważny jest dla mnie panel dotykowy - brak gałek, przycisków i czegokolwiek co mogłoby utrudnić czyszczenie z zewnątrz.
  * Czyszczenie - Samsung podaje na stronie, że można czyścić piekarnik parą. Gorenje, wydaje się jakby była tylko opcja czyszczenia ręcznego bez żadnych "wodotrysków". Gorejne ma drobną różnice w postaci: Wkładki EasyClean, Płyty katalitycznej na tylnej ścianie oraz ruchomej górnej grzałki. Nie wiem Jak się do tego odnieść.
  * Programy - W zasadzie nie potrzebuję jakiejś ogromnej ilości programów. Ustawienie temperatury + wybór sposobu grzania byłby dla mnie wystarczający.
  * Zapamiętywanie ustawień - Nie wiem czy powyższe modele coś takiego posiadają. Byłaby to bardziej funkcja "nice to have" niż "must have". Wydaje się przydatne ale nie niezbędne.
  * Dual Cook w przypadku Samsunga - Nie wiem co o tym myśleć. Bajer czy pomocne rozwiązanie w przypadku pieczenia dwóch różnych dań. Prawdę powiedziawszy czy ktoś z Was miał kiedyś potrzebę pieczenia dwóch dań równocześnie? Ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiej sytuacji. A może o czymś nie pomyślałem?
  * Serwis/Awaryjność - Gorenje wydaje mi się mało popularne, ale może z tego względu bardziej starają się o dobrą jakość swoich produktów? Samsung sprawia wrażenie bardziej medialnego i rozpoznawanego co nie znaczy lepszego. W związku z czym odbieram to bardziej w sposób "sprzedajmy więcej, a serwisem pomartwimy się później". W temacie marek to posiadam już lodówkę Samsunga (RL60GEGIH1) od roku i przyznam, że jestem z niej bardzo zadowolony co trochę skłania mnie bardziej ku tej własnie marce. Z drugiej strony znalazłem w Internecie opinie o BQ2D7G144, że para wydobywa się podczas pieczenia co spowodowało zniszczenie mebli oraz problemy z zasilaniem.
  * Pomiędzy technicznymi aspektami pojawia się oczywiście wygląd ale to już sprawa indywidualna więc nie będę się w tym temacie rozwodził ;)

  Generalnie, czy ktoś posiada któryś z powyższych, bądź podobny model piekarnika i mógłby podzielić się konkretnymi spostrzeżeniami, które pomogłyby mi wybrać. Ogólna opinia na temat tych producentów w kontekście piekarników również może okazać się pomocna. Interesuje mnie również sprawa awaryjności.
 • Poziom 17  
  Gorenje bardzo dobrze piecze, wtyczka 220 w zestawie (szybkie i łatwe podłączenie). Panel dotykowy trochę "oporny" na dotyk. Zegar - ca. 5 minut na miesiąc za szybko. Ogólnie - ok.
 • Poziom 9  
  Witam,

  Trochę czasu upłynęło więc podzielę się kilkoma obserwacjami z użytkowania piekarnika Samsung, bo na niego padł mój wybór.

  - Rozgrzewa się szybko
  - Delikatnie bardziej przypieka z jednej strony
  - Super w utrzymaniu w czystości
  - Używam go ciągle z przekładką. Mam wrażenie, że przez to szybciej się rozgrzewa i zużywa mniej prądu bo ma mniejszą przestrzeń do grzania ale to tylko subiektywne odczucie (nie mierzyłem żadnymi przyrządami)

  Generalnie nie mam zastrzeżeń. Póki co (odpukać) bezawaryjny.