Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother j825dw - Błąd 48 , głowica po prawej pod obudową- jak nią wyjechać?

07 Lis 2014 12:53 3315 1
  • Poziom 12  
    Witam
    Po kilkumiesięcznym nieużytkowaniu, pomimo automatycznego czyszczenia głowicy zasechł kolor czarny.
    Przeczyszczenie, przepłukanie wodą przetkało kanaliki, ale nie wszystkie. Włączyłem czyszczenie wszystkich kolorów, było lepiej, ale....
    Po kilkukrotnym czyszczeniu raz po raz i drukowaniu strony testowej, wyskoczył błąd 44 - nienormalna (wysoka) temperatura głowicy.
    Odczekałem wyłączyłem, włączyłem błąd znikł.
    Wydrukowałem stronę testową i wywaliło błąd 48 ( na wpół wpięta taśma od głowicy ?)
    Wyłączyłem , włączyłem, głowica pojechała w lewo do oporu aż zaczął przeskakiwać pasek, więc wyłączyłem z prądu. Po ponownym włączeniu cały czas błąd 48 , ale głowica jadąc normalnie schowała się po prawej stronie pod osłona z obudowy i ni jak nie można jej z stamtąd przesunąć aby sprawdzić ową taśmę . Co robić ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Sam sobie odpowiadam. Ale może komuś się przyda. Należy rozkręcić obudowę (zdjąć górę). Nie jest to aż takie skomplikowane. Ową taśmę do głowicy włożyłem jeszcze raz i więcej błąd nie wyskoczył, a drukarka działa. Zamieściłem też serwisówkę do tej drukarki, gdzie wszystko krok po kroku jest opisane. ;)

Wyłącznik od podniesionej klapy skanera jest po prawej stronie z przodu, na górze panelu sterującego.