Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pegasus IQ-502 - Dziwne pionowe paski i brak dźwięku.

Mati95 07 Nov 2014 13:08 4221 3
    Mati95
    Level 11  
    Witam.
    Mój problem wygląda następująco. Posiadam oryginalnego Pegasusa IQ-502 oraz jakąś podróbkę-> Terminator Ending-MAN BS-500AS.

1. Kwestia dotyczy oryginalnego Pegasusa. Konsola jako tako działa. Ale są 2 problemy. Na ekranie są widoczne dziwne pionowe paski, dodatkowo nie ma dźwięku. Próbowałem podłączenia zarówno antenowego jak i porzez Chinche.
    Tak to mniej więcej wygląda:

Da radę jakoś go odratować? Szkoda mi tej konsoli, bo coraz częściej można kupić taką oryginalną za przyzwoitą cenę.

2. Druga kwestia dotyczyczy tego "terminatora" :)
    Konsolka działa sprawnie, zarówno dźwięk jak i video jak na kabel antenowy są w miarę ok.
    Problem tkwi w tym, że nie chcę w ogóle działać przez chinch. W czym może być problem? Wydaję mi się, że podłączam poprawnie, gdyż Pegazus działa jak należy na tym kablu, a Terminator nie.
    Na TV pojawia się jedynie brak sygnału. O co chodzi?
    naugrim
    Level 7  
    Cześć,
    jeżeli chodzi o Pegasusa, to po rozkręceniu powinny być dwie płytki połączone taśmą.
    Ja wziąłbym miernik i sprawdził, czy tasiemka nie jest uszkodzona. Ja mam inny klon famicoma, ale podobnie zbudowany i wymieniłem taśmę, na pojedyncze kabelki, ponieważ taśma uległa uszkodzeniu, z tego co pamiętam, to u mnie jeden kabel był odpowiedzialny za dźwięk, a trzy za obraz. Pegasus IQ-502 - Dziwne pionowe paski i brak dźwięku.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Trzeba sprawdzić obecność dźwięku na innym kartridżu - sygnał audio przechodzi przez złącze kartridża.

To samo dotyczy obrazu - aby wyeliminować uszkodzenie S-Ram

Napięcie zasilania na PCB do sprawdzenia ma być 5V po stabilizatorze; zasilacz ok. 9V DC.
    phanick
    Level 28  
    Mati95 wrote:
    Tak to mniej więcej wygląda:

Któreś dwa piny CHR-D w gnieździe kardridży Ci nie kontaktują. (D0 i D2?)

Dodano po 2 [minuty]:

Uszkodzony SRAM w konsoli powodowałby błędy w wyswietlaniu NameTables, a nie PatternTables.
    Jeśli taka usterka występuje na każdym kardridżu, to diagnoza jak wyżej, a jeśli na jednym - to uszkodzony SRAM (linie D0 i D2) tego konkretnego kardridża.