Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka do 250zł - czerń + kolor dla studenta

marcingarbacz 07 Lis 2014 17:15 1461 11
  • #1 07 Lis 2014 17:15
    marcingarbacz
    Poziom 4  

Witam wszystkich
    Szukam najlepiej kolorowej taniej drukarki do domu. Dokładnie do 250zł. Chcę na niej drukować głownie w czerni ale czasem jakiś kolor również się znajdzie. Miło gdyby miała wi-fi + skaner (ale to nie jest wymóg). Drukarka dla studenta:) Wole cos wydrukowac i z tego sie uczyc niz z monitora komputera.
    Proszę nie piszcie że za tyle nic dobrego nie znajdę bo wiem to, ale muszę zadowolić się tym co jest na rynku bo drukarka mi potrzebna. Nie piszcie żebym dozbierał czy coś bo nie da rady - biedny student.
    Proszę o radę, którą wziąć z tych które są obecnie na rynku i są tanie w eksploatacji. I moze ktos poradzic gdzie kupic? Jestem z Warszawy.

Z góry wielkie dzięki

0 11
  • #2 07 Lis 2014 17:55
    hernan_cortes
    Poziom 21  

HP Deskjet Ink Advantage 1515 i jeszcze na połówkę zostanie :D

0
  • #3 07 Lis 2014 18:12
    marcingarbacz
    Poziom 4  

A jak wyglada sprawa zamiennikow do tej drukarki?

0
  • #4 07 Lis 2014 18:22
    demienko
    Poziom 7  

polecam np. Epson Stylus SX130
    Używany kupisz za ok. 100zł
    Ja dokupiłem sobie do tej drukarki kardridże samoresetujące się + pakiet tuszu do uzupełniania na www.tusze.info
    http://www.tusze.info/kartridze-napelnialne-r...81-4-do-epson-s22-sx130235425445-p-96425.html
    http://www.tusze.info/atrament-jettec-barwnik-4-kolory-do-epsonow-sxdx-xp-l-c-6411.html
    Czarnego tuszu bierz najlepiej 2x więcej zawsze...

Za cały pakiet dałem ok. 70zł i jak zobaczyłem zużycie to liczę że na jakieś 2-3 lata mi wystarczy...A drukuję ok. 100 stron miesięcznie...i dużo w kolorze..

działa to tak, że jak Ci drukarka wyskoczy z błędem, że któryś kolor się niby skończył wyjmujesz ten kardridż i wkładasz ponownie i znów wskazuje na pełny :-) Zazwyczaj 3x tak trzeba zrobić żeby kardridż był pusty i można znowu napełnić...

0
  • #5 07 Lis 2014 18:34
    marcingarbacz
    Poziom 4  

Zapomnialem napisac - tylko nowy sprzet :) Nie mam szczescia do uzywek :p
    I ten epson kosztuje ponad 4 stowki i ma BARDZO DUZO negatywnych opinii i nie sądze, zeby robił je ktos z konkurencji :)

0
  • #6 07 Lis 2014 18:38
    hernan_cortes
    Poziom 21  

W HP należy wyłączyć funkcję ochrony pojemników (domyślnie jest włączona) i wtedy nie ma problemów z nabijaniem pojemników z tuszami.
    Za oba oryginalne pojemniki HP płaci się około 75 zł, HP podaje, że tusz czarny ma wydajność do 360 stron, kolor do 200 stron. Zamienniki widziałem w bardzo podobnej cenie.

0
  • #7 07 Lis 2014 19:15
    demienko
    Poziom 7  

P.S. taką metodą wykorzystujesz cały tusz, bo tylko dolewasz co jakiś czas...
    Za taki zestaw samych tuszy dajesz ok. 30-35zł
    Zestaw tuszy 4x100ml wystarcza na ok. 6 uzupełnień kardriży.
    6 uzupełnień x 4 kardridże = 24 kardridże
    Za dobry kardridż jednorazówke trzeba dać ok. 4-7zł to daje ok 100-150zł za kardridże jednorazówki... a do tych jednorazówek potrzebny jest jeszcze reseter którym się resetuje chip jak drukarka wywali pusty kardridż... i to wszystko na oko sie robi bo nie wiadomo ile jeszcze zostało atramentu w takiej jednorazówce, a nigdy do pełna nie nabijają... a te kardridże samoresetujące się są przezroczyste i zawsze widać ile jet tuszu... jeśli mniej niż 25-30% to lepiej dolać i to jest właśnie ekonomiczne drukowanie...
    Ja tą drukarkę kupiłem rok temu żonie, a od 3 miesięcy zmieniłem jednorazówki na te samoresetujące się i widzę że jest elegancko... drukarkę tą kupiłem za ok. 120zł używaną na allegro...

Dodano po 17 [minuty]:

P.S.2 a to wszystko podaję ceny zamienników... wykorzystując ten zestaw tuszy o którym mówię wydajesz 35zł, za jednorazówki 100-150zł, a za oryginalne dajesz 5kpl x 150zł = 750zł więc różnica jest :-)

Dodano po 9 [minuty]:

moja opinia z kolei jest pozytywna o tej drukarce... nie kupiłem jej też z pierwszej lepszej ręki, tylko czytam komentarze, pytam sprzedawce itd... to akurat kupiłem od gościa co handlował regenerowanymi drukarkami na allegro, a więc wszystko ładnie wyczyszczone i przygotowane do pracy... więc to też jest dobra opcja myślę... znajdziesz na pewno też wiele innych modeli... ja też czytałem opinie i tak wybrałem... a sprzętem komputerowym i biurowym się zajmuję hobbystycznie a niebawem też i zawodowo więc troszkę doświadczenia mam :-)
    Na pewno zastosowanie takich samoresetujących kardridży jest świetną sprawą i dużo zaoszczędzisz... za 1-2 komplety oryginalnych kardridży masz już nową drukarkę, a więc się to nie opłaca... kto nie ryzykuje ten nie korzysta... ja od 13 lat od kiedy miałem pierwszą drukarkę nigdy nie używałem oryginalnych tuszy... szkoda kasy...
    Wyżej opowiadałem o drukarce mojej żony... A ja osobiście używam drukarki Brother DCP-J515W i jest to sprzęt nie do zajechania (3 lata już drukuję) jak i również mega ekonomiczny tak jak i kultowy Brother DCP-J315W - tego jeszcze dostaniesz nowego - oba są z wifi ale niestety ponad 350zł kosztują... ale jest teraz zamiennik... drukarki na 2 kardridże bym już nie kupił, są droższe w eksploatacji... i jak jeden kolor Ci sie skończy to albo się musisz uciaprać tuszem żeby uzupełnić, albo kupić nowy... wiem co mówię... nie raz szorowałem ręce... :-)

Dodano po 8 [minuty]:

także mówię Ci 4 oddzielne tusze i będziesz zadowolony...
    sąsiadce załatwiałem rok temu używaną HP 5520 od tego samego sprzedawcy co ten Epson - do dzisiaj chwali (na 4 oddzielne tusze):
    Patrz jakie ceny tych sprzetów HP55XX i jakie możliwości:
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d...rom=120&price_enabled=1&price_to=220&buyNew=1

Plusy drukarek tych to że szybko wymienisz tusz, są ekonomiczne...
    Minus jest taki, że muszą być podłączone cały czas do prądu bo może głowica zaschnąć jak postoi dłużej niż 5 dni... a ja tam nie widzę problemu - moje są cały czas na czuwaniu, nie wyciągam kabla z wtyczki...

0
  • #8 07 Lis 2014 20:37
    suri1986
    Poziom 22  

Ogólnie to dużo tego koloru będziesz potrzebować? Bo nie napisałeś nam o tym jak dużo drukujesz. Może jednak lepiej pomyśl o laser mono, co strona wydruku spadnie o wiele.
    Poza tym będziesz miał duży wybór używanego sprzętu na gwarancji, bo powiem Ci szczerze, to co nowe kupisz z marketu to jest przeważnie jednorazowe i trzeba kupić znów nowe.

0
  • #9 07 Lis 2014 21:17
    marcingarbacz
    Poziom 4  

Powiem tak drukuje 98% czarnego ... tez zaczalem sie zastanawiac nad drukarka monolaserowa ... jest szansa do 3 stowek kupic cos dobrego? I gdzie to zrobic? allegro?

0
  • #10 13 Lis 2014 15:52
    Iquid
    Poziom 10  

Jeśli drukujesz 98% czarnego to nawet bym się nad kolorem nie zastanawiał. Polecam Canon i-SENSYS LBP6020 spokojnie znajdziesz do 300zł nową.

Ile stron miesięcznie planujesz średnio drukować na tym sprzęcie?

0
  • #11 13 Lis 2014 16:32
    marcingarbacz
    Poziom 4  

Planuje drukowac okolo 200 stron

0
  • #12 13 Lis 2014 22:51
    Iquid
    Poziom 10  

to spokojnie Ci ten Canon wystarczy na allegro znajdziesz zamiennik na 1 600 kopii w cenie 20zł maksymalnie. Startowy toner w drukarce jest chyba na niecałe 800 kopii.

ps.
    do tego Canona powinieneś bez problemu wsadzić toner z HP zamiennik o symbolu CE285A.

0