Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra b 2000r 1.6 16v lpg - kontrolka biegu jałowego

07 Lis 2014 18:19 2121 15
  • Poziom 6  
    Witam.
    Piszę z prośbą o pomoc.
    Posiadam Opla Vectrę b 2000r 1.6 16v lpg i mam taki problem - włącza się kontrolka auta z kluczykiem (wymuszenie biegu jałowego) redukuje moc. Sprawdzany był sterownik silnika, listwa (cewka) wymieniona i świece zapłonowe. Podobno przepustnica też jest sprawdzona.
    Auto jeździ np 3 dni i potem szaleje 2000 obrotów.
    Włącza się kontrolka auta z kluczem udaje się wyłączyć po kilku próbach od palenia.
    Nie wiem co może jeszcze być przyczyną?
    Np dziś padało i już nie wyjechałem z pracy.
    Może wilgoć, ale gdzie jak nie mam pojęcia.
    Nikt na komputerze też nic mi nie może konkretnego powiedzieć.
    To co pokazało to było robione.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Włącznik A/czujnik położenia pedału przepustnicy wadliwe działanie obwodu P0120.a a drugie błąd sterowania elektronicznej przepustnicy wymuszenie biegu jałowego odłączenie silnika P1550. Tylko tyle mam . Było że jeszcze EGR ale to bo zaślepiony Ten co sprawdzał mówił że sprawne i poszło że sterownik silnika . Był zrobiony i dalej to samo . Ogólnie mam auto do dwóch miesięcy i już osiwiałem .
  • Poziom 39  
    To teraz poszukaj kogoś kto to ogarnie, a nie czytacza kodów. Elementy składowe kontrolujesz pod wzg. parametrów, a nie wymieniasz.
  • Poziom 6  
    Tacy tu fachowcy robią i nie mogą zrobić i mądrości całego świata . Masakra jakaś . Jedno dobre że płacenie dopiero jak będzie poprawa . Tylko ja mam dość dlatego pytam się tu . Trudny temat wiem .
  • Poziom 43  
    Czujnik pedału czy przepustnicy bo to mała róznica :)
  • Moderator Samochody
    W tym przypadku P0120 dotyczy pedału a P1550 przepustnicy, winny prawdopodobnie jest uszkodzony sterownik.
  • Poziom 6  
    Czujnik przepustnicy był sprawdzany i pedału też . Podobno albo sami nie wiedzą co robią . A sterownik to jaki ? Bo silnika to ja dawałem do robienia . Nie masz problemu kup samochód
  • Poziom 6  
    Dziś taki myk auto odpalone po nocy i od razu kontrolka wymuszenia biegu jałowego i redukcja mocy i był wprowadzony do ciepłego po pół godz odpalony i problem znikł i weź tu teraz znajdź przyczynę czeski film :|
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestworzone rzeczy opowiadasz... A oscyloskop ktoś używał przy diagnozowaniu? Ech, prom kosmiczny normalnie..
  • Poziom 6  
    No pisze jak jest . Wiem jak to wygląda ale tak jest to jakaś masakra z tym samochodem . 3 ludzi już nad nim stoi i szuka co zrobią to jeździ tydzień i dalej to samo . A dzisiejszy objaw to naprawdę szok . Jakby ktoś z forum przy tym był to by się jedynie roześmiał. Bo co tu innego począć . Ręce opadają

Dodano po 12 [minuty]:

Dwa miesiące jest patrzone robione komputer podłączany itp i tak samo . Już pomysłów brakuje
  • Moderator Samochody
    Sterownik miałeś robiony gdzieś na miejscu czy wysyłkowo? Jak na miejscu to podstaw auto temu co go robił.
  • Poziom 6  
    Coś czuje że trzeba będzie wyłożyć na nowy sterownik .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pokaż jaki masz ten sterownik. Zdjęcie albo numer podaj.
  • Poziom 6  
    Wstawie jak dorwe laptopa