Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Elite Desktop 800 G1 Tower - Nieudana aktualizacja BIOS

07 Lis 2014 18:40 1059 7
  • Poziom 9  
    Próba aktualizacji BIOS poprzez funkcję automatycznej aktualizacji w Setup BIOS poprzez LAN zakończyła się nie powodzeniem. Po tym jak komputer uruchomił się ponownie, monitor niczego nie wyświetlał. Teraz po każdorazowym uruchomieniu komputera słychać 5 krótkich sygnałów dźwiękowych POST, ekran niczego nie wyświetla, a po kilkunastu sekundach wentylatory zaczynają pracować na pełnych obrotach. Czytałem, że w takich sytuacjach komputer powinien przywrócić wersję BIOS z partycji HP Tools. Niestety nic takiego nie ma miejsca. Proszę o wskazówki w jaki sposób uporać się z problemem.

Sprzęt: HP Elite Desktop 800 G1 Tower
    Numer produktu: H5U08EA#AKD
  • Poziom 24  
    Można wgrać bios odnowa programatorem.
  • Poziom 10  
    Poszukaj informacji czy twój komputer obsługuje procedurę bios recovery z usb - podczas uruchamiania szuka odpowiednio przygotowanego pendrive.
    Jeśli tak, to przygotuj odpowiednio pendrive i umieść na nim bios. Materiały w internecie. (wujek google)
  • Poziom 9  
    Pobrałem paczkę z biosem oraz narzędziami ze strony HP. No i tam jest plik, w którym jest napisane jak przywrócić BIOS. Z tym, że ta opcja nie działa w moim przypadku. Kolega pisze o przygotowaniu pendrive'a. Sformatowałem pendrive na FAT32, wrzuciłem plik *.bin do katalogu głównego oraz do ścieżki Hewlett-Packard\Bios\Current , New, podłączyłem do PC i dalej nic. W supporcie HP było napisane, że należy podczas uruchamiania laptopów trzymać przycisk Windows + B + Power. W supporcie Ami Bios proponują innej kombinacji klawiszy, która też nie działa w moim przypadku. Bios wraz z instrukcją znajduje się na tej stronie:
    http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/te...tlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken#BIOS
  • Poziom 10  
    na innym komputerze pobierz aktualizację którą wgrywałeś, a następnie wybierz aktualizację poprzez usb podczas uruchomienia - zostanie utworzony pendrive bootowalny z prawidłową struktórą. Jeśli będzie problem być może źle jest tworzony pendrive (zdażyła mi się taka sytuacja - pobierz inną aktualizację aby stworzyła się struktura, usuń bios i wkopiuj ten który potrzebujesz). Nie jest obojętne gdzie znajduje się bios do recovery(w którym folderze bios).
  • Poziom 9  
    A więc tak, pobrałem z hp support najnowsze oprogramowanie. struktura partycji hp_tools, z której teoretycznie powinien zostać przywrócony bios wygląda tak. HP Elite Desktop 800 G1 Tower - Nieudana aktualizacja BIOS
    W folderze current jest plik L01_0221.BIN
    Podejrzewam, że wersja biosu, która została automatycznie pobrana poprzez LAN to L01_0233.BIN. Tak więc tą wersje wrzuciłem do folderu New. Dodatkowo do katalogu głównego, current, new, previous wrzuciłem wersje biosu zapisane jako HPBIOS.ROM. Skopiowałem całą tą partycję i wrzuciłem wszystko do sformatowanego na system FAT32 pendrive a także na płytę. Odpaliłem PC, próbując przy tym różnych kombinacji klawiszy. Efekt jest taki, że obojętnie czy wciskam jakieś klawisze czy nie, to dioda pendrive'a nie świeci. (Próbowałem wszystkich wejść USB. Natomiast po włożeniu płyty z tą samą strukturą plików i folderów i uruchomieniu komputera słychać jak gdyby była ona przeszukiwana. Dopiero jak zakończy się przeszukiwanie płyty, wentylatory zaczynają pracować dziwnie szybko (tak jakby nic ich nie kontrolowało).

Dziwne jest także to, że na stronie hp 5 krótkich sygnałów oznacza ,,prawidłową aktualizację" natomiast na stronie Ami Bios ,,błąd odczytu pliku"....

Kolega jaroo123 pisze o specjalnym oprogramowaniu do tworzenie pendrive'a. Szukałem wszędzie takiego programu na stronie HP, bezskutecznie. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Programowanie kości odpada ponieważ nie jest to mój komputer, tylko firmowy sprzęt. W najgorszym wypadku spróbuje go oddać na gwarancję. Wolałbym jednak sam go naprawić ponieważ to z mojej inicjatywy rozpoczęła się ta ,,nieudana" aktualizacja.
  • Poziom 11  
    1. W dokumentacji/na stronie producenta zwykle jest informacja [niekoniecznie wielką czcionką] w jaki sposób "przeładować" bios. Chodzi o bardzo konkretną konfigurację klawiszy podczas uruchamiania komputera [z wetkniętum penem zawierający bios rzecz jasna]
    Niedawno udało mi się w ten sposób reaktywować padnięte HP Pavilion dv5-1020ew.
    Procedura była mniej więcej taka:
    A). przygotować pena [sformatować do fat32+skopiować wypakowaną paczkę plików pobranych ze strony producenta. po skopiowaniu należało zmienić nazwy plików i ich rozszerzenia.
    B). włożyć pena do portu wyciągnąć baterię i odłączyć zasilacz od lapka.
    C). odczekać 10-15min. lub kilkukrotnie przyciskać przycisk power lub inne klawisze na klawiaturze by pozbyć się napięcia z kondów lapka.
    D). podłączyć zasilacz.
    E). wcisnąć i przytrzymać kombinację na klawiaturze: WIN+C. Jednocześnie drugą dłonią włączyć przycisk POWER. ważne, by załączyć laptop trzymając ów kombinację klawiszy - powoduje ona bowiem bootowanie z USB.
    F). koniec roboty. przez ok. 3min laptop zachowuje się dziwnie - mruga ekran i diody. następnie restart i laptop znowu żyje:)

2. Programów specjalnych do pena w zasadzie nie trzeba. należy pena sformatować przed każdorazową operacją kopiowania na niego paczki danych [tzn. nie należy usuwać z pena ręcznie plików za pomocą zaznaczenia i usunięcia plików]. Niektóre programy po zainstalowaniu na niesformatowanym penie po prostu niepoprawnie działają lub w ogóle nie chcą się na penie zainstalować albo nie chcą z pena bootować.

3. Bios lubi współpracować z FAT32.
  • Poziom 9  
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Porada użytkownika mojekonto23 okazała się skuteczna. Temat rozwiązany