Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o ocenę schematu instalacji CO i CWU

07 Lis 2014 20:08 1593 9
  • Poziom 6  
    Witam,
    Panowie, prześledziłem bardzo dużo wątków związanych z ogrzewaniem, nie wszystko jednak na pewno zdołałem wyłapać.
    A więc do rzeczy;
    Odziedziczony stary budynek, ja- biedny student, i z racji tego że jestem młody i skory do nauki podjąłem się zrobienia instalacji CO i CWU.
    Panowie proszę o ocenę mojego projektu. Wszystkie uwagi są dla mnie cenne.
    Pozdrawiam,
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Brak przelewu w naczyniu
  • Poziom 6  
    bearq napisał:
    Brak przelewu w naczyniu

Tak ,tak przelew leci do kanalizacji , nie zaznaczyłem na rys. A poza tym coś poprawić, jakieś poprawki?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Ogólnie schemat poprawny. W naczyniu brak jest odpowietrzenia, takiej fajki. Na pietrze po lewej stronie lewy grzejnik podłączyłeś krzyżowo a reszta nie, czy to celowe, czy przypadek kreślarski ?
  • Poziom 6  
    Przypadek kreślarski :) wszystkie grzejniki są płytowe z zasilaniem bocznym.
  • Poziom 22  
    Pozwoliłem sobie wprowadzić małą poprawkę

Nie widzę zaworu przed filtrem, pewnie to dlatego że schemat nie jest zbyt szczegółowy.
    Jeśli chcesz zastosować manometr to powinien on być na ciśnienie nie większe niż 1 bar i o dużej skali bo w tym układzie musisz widzieć bardzo małą różnicę ciśnienia, inaczej nie ma sensu dawać manometru.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli istnieje choć małe prawdopodobieństwo zamarznięcia naczynia na strychu zamontuj na wszelki wypadek zawór bezpieczeństwa 1,5 bara na powrocie kotła bezpośrednio, bez zaworu. Mała rzecz , a może uratować życie lub zdrowie. Od dawna zawsze je montuje w instalacjach otwartych i w dwóch przypadkach uratowały ludziom tyłki i nie tylko.
  • Poziom 6  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    zamontuj na wszelki wypadek zawór bezpieczeństwa 1,5 bara na powrocie kotła bezpośrednio, bez zaworu.

Przystosowałem schemat, czy tak to powinno wyglądać?

Mam też pytanie: Czy mogę stosować rury 3/4'' po wyjściu z obejścia pompy? Bypass mam na 1''

• Pomocny post
    Poziom 39  
    Ten zawór nie powinien być wpiety szeregowo ( wlot-wylot) jak na Twoim schemacie tylko w postaci trójnika, czyli z mozliwościa wyrzutu wody na zewnątrz, do kanalizacji.
  • Poziom 6  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    Ten zawór nie powinien być wpiety szeregowo ( wlot-wylot) jak na Twoim schemacie tylko w postaci trójnika, czyli z mozliwościa wyrzutu wody na zewnątrz, do kanalizacji.

W ten sposób rozumiem: Prośba o ocenę schematu instalacji CO i CWU