Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dotyczy instrukcji obsługi wzmacniacza Philips SQ 40 typ LBB1304/00

07 Lis 2014 20:11 756 4
  • Poziom 8  
    Zostałem szczęśliwym nabywcą wzmacniacza.
    Typ marka jak w temacie.
    Jest to wzmacniacz radiowęzłowy.
    Ponieważ nie znam się na elektronice, prosiłbym kogoś kto by mi pomógł rozszyfrować jego instrukcję i mam takie pytania.
    1. Na tabliczce znamionowej jest podane tylko ile posiada watt a nie jest podana impedancja. Natomiast z instrukcji ni jak się mogę połapać.
    2. Wzmacniacz nie posiada wyjścia na głośniki, wobec tego jak je podłączyć? Gdzieś musi być wyjście, tylko ja go nie widzę.
    Z góry dziękuje za podpowiedź.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  • Poziom 42  
    Miałbym parę sugestii, ale czy najprzód kolega mógłby napisać, do czego będzie używany ten wzmacniacz?

I jakie głośniki kolega chce podłączyć?

Kolega miał do czynienia z wzmacniaczami radiowęzłowymi?
  • Poziom 8  
    Witaj Polon_us.
    Dziękuje bardzo serdecznie za zainteresowanie się moim tematem. A więc po kolei:
    Dokładnie to posiadam dwa takie wzmacniacze i będą używane do zespołu muzycznego i będa podłączone do miksera Spirit Folio Notepad. Głośniki? to będa kolumny głośnikowe typu made in china, ale ustawienie odpowiedniej impedencji w kolumnach to sobie poradzę jak będę znał impedencje wzmacniacza. Ze wzmacniaczem radiowęzłowym nie miałem do czynienia i w tym problem bo nie mogę rozszyfrować z instrukcji odpowiedniej impedencji na 230V
  • Poziom 42  
    tadek5403 napisał:
    Ze wzmacniaczem radiowęzłowym nie miałem do czynienia ...

Obawiałem się tego. Z tego powodu wstrzymałem się z odpowiedzią na pytania.
    Wzmacniacze radio-węzłowe, są to wysoko-napięciowe (zwykle 110V) wzmacniacze używane do nagłośnienia budynków. I tylko do tego celu można je wykorzystywać.
    Podłącza się do nich szereg głośników równolegle do wyjścia. Każdy z głośników podłączony jest do linii wyjściowej wzmacniacza poprzez swój własny transformator sprzęgający.

Nie da się wykorzystać tych wzmacniaczy tak, jak kolega by chciał. Standardowe kolumny podłączone do wyjścia tych wzmacniaczy ulegną zniszczeniu i/lub wzmacniacz.

Musi kolega zaopatrzyć się w wzmacniacz estradowy.

Na Elektrodzie jest dział Nagłośnienie Estrada - tam zapewne kolega dostanie najlepszą odpowiedź, w co się zaopatrzyć.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuje za fachową odpowiedz.