Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.5 dci - Zapowietrzony uklad chlodzenia

mkaminski100 07 Nov 2014 21:00 4578 3
    mkaminski100
    Level 18  
    Po dniu lub dwoch uklad chlodzenia sie zapowietrza. W zbiorniczku wyrownawczym plyn podchodzi do korka i sie wylewa przez korek pod cisnieniem.
    Po odpowietrzeniu dwoma odpowietrznikami cisnienie spada.

Podejrzenie jest oczywiscie na glowice, ale dziwne jest to, ze w zbiorniczku nie ma zadnego nalotu, auto nie dymi. Dlatego zastanawiam sie czy nie jest to pekniecie glowicy.

Bede jeszcze raz odpowietrzal, ale wydaje mi sie, ze to jednak wina silnika. Moze dodatkowo sprawdze jeszcze plynem na wykrywanie uszkodzen UPG.

Biore pod uwage wymiane uszczelki pod glowica, ale nie wiem czy sruby tez sa od razu do wymiany (rozciagliwe). Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl poratowac jakims opisem wymiany glowicy (momenty i kolejnosc dokrecania srub oraz to czy trzeba je wymieniac, bo reszte jak rozrzad czy osprzet to nie mam problemu.

Druga opcja jest kupno silnika, ale w Renault bylo sporo ich wersji i nie wiem czy kazdy bedzie pasowal. U mnie jest wersja ponad 100 koni (zaleznie od zrodla 103 lub 105) i rozrusznik jest z przodu. Jak pamietam te silniki moga miec inna konstrukcje wzgledem slabszych wersji, ale chcialbym prosic o potwierdzenie.

Bardzo dziekuje za kazda pomoc
    User removed account
    User removed account  
    mkaminski100
    Level 18  
    Skonczylo sie na diagnozie uszkodzenia uszczelki. Niestety kto wymienial uszczelke, porysowal rowniez blok, wiec bylo spore ryzyko, ze problem wroci.
    Znalazlem nowy silnik ktory wstawilem. Niestety modely K9K 728 jest malo, ale udalo sie znalezc.
    Dziekuje za pomoc.