Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C5 od 2008 2.0HDI - P2148 Przyczyna, gaśnie nie odpala itp. wyjaśnienie błędu

alien22 07 Lis 2014 21:08 3120 0
  • #1 07 Lis 2014 21:08
    alien22
    Poziom 1  

Witam mam nadzieję, że pomogę. Poświęciłem naprawdę wiele czasu dla tego problemu ,ale mogę się podzielić moim odkryciem mianowicie, auto paliło po dłuższym postoju zaczął się problem, raz odpalało raz nie efekt mógł wskazywać na zepsuty regulator ciśnienia paliwa lecz po wymianie nie paliło wogóle, po dłuższym posiedzeniu z diag-boxem, nie wyszło nic oprócz błędu P2148 błąd wtryskiwacza bloku 1 (czyli wysokie napięcie itp. zwarcie z masą) po sprawdzeniu przewodów zasilających wtryskiwacze, które okazały się dobre wielki znak zapytania ?? co to jest?? wymiana bsm nic nie pomogła stawiałem na ECU ale nie przecież jakbym miał spalony to pewnie wyskoczył by błąd komunikacji ale przecież wszystko działało oprócz błędu. Więc krok po kroku odłaczyłem wtyczki od wtrysków i zacząłem sprawdzać po kolei podłaczałem i sprawdzałem na którym jest zwarcie . I wielkie zdziwienie dwa wtryskiwacze zwarcie na cewkach :) po rozkręceniu ich zauważyłem piękny zielony nalot, który wystąpił zapewne po umyciu silnika, i środków chemikaliach, które się tam dostały. Więc diagnoza prosta dwa wtryski do wymiany.
    U elektromechanika,elektronika wizyta kosztowałaby na dzien dobry od 500zł bez oglądania auta jak powiedziałem co to za błąd nie wiedzieli o co kaman ale obstawiali że trzeba bedzie wymienic ECU albo wina immo. Więc hdi nie takie straszne. :)

0 0