Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoklaw Scotle Mini - Opinie i uwagi użytkowników oraz porady

leofeo 07 Lis 2014 21:48 5646 26
  • #1 07 Lis 2014 21:48
    leofeo
    Poziom 15  

Witam

Posiadam takowe urządzenie od niedawna.
    Na pewno jest lepsze od systemu LOCA.
    Jednak niepokoi mnie fakt że raz na 3 wyświetlacze pojawiają się w rogach igiełki powietrza lub malutkie bąbelki.
    Co ciekawe jak wyjmuje z autoklawu wyglądają w większości idealnie ale po kilku minutach tak jak by się rozwarstwiał.

Temperatura na jakiej operuje do tej pory to maksymalnie 69'C oraz ciśnienie maksymalne 7bar.

Wielkie uznanie dla producenta pozwolę sobie wyrazić za pomysł. :).

Chętnie podzielę się uwagami z innymi użytkownikami tego sprzętu.

W załączniku zdjęcia bąbelków prezentowane na samsungu i9300.

0 26
  • #2 08 Lis 2014 08:27
    argo16
    Poziom 25  

Urządzenie dosyć drogie , ale ten sam efekt można uzyskać stosując samą pompę próżniową z prózniowym pojemnikiem a cena o wiele niższa , tego rodzaju niedoskonałości przy OCA powstają przy przyklejaniu plastra, musi być naprawdę równo położony wałkiem za jednym zamachem , lub też trzeba pamiętać o tym że OCA mają okres przydatności do użycia oraz specialne warunki przechowywania .

0
  • #3 08 Lis 2014 11:42
    leofeo
    Poziom 15  

Cena mi nie przeszkadza o ile działa tak jak powinien.
    Jednak na razie jeszcze nie działa tak jak tego oczekuje.
    OCA folie kupuje od sprzedawcy autoclawu więc powinno być ok.
    Eksperymentujemy na różnym ciśnieniu oraz na różnych temperaturach.
    Jedyny wniosek na teraz to za słabe ciśnienie jakie można uzyskać dla najlepszego efektu.
    Jednak to będę mógł potwierdzić lub zaprzeczyć po zakupie mocniejszej wersji.

Naprawdę nikt w całym kraju nie ma tego urządzenia?

1
  • #4 08 Lis 2014 14:00
    argo16
    Poziom 25  

Ciśnienie musi być naprawdę duże, nie wiem ile max barów osiąga pompa w twoim, a co do bombelków pojawiających się póżniej , to powolna dekompresja by się przydała , czyli po skończeniu cyklu bardzo powoli doprowadza ciśnienie w zbiorniku do atmosferycznego , ja miałem zawór upustowy w pompie , co prawda dałem sobie spokój z tym tematem ale fizyka jest jedna . A z ze sprzętem od chinoli to jest różnie . Autoklawy stosuje się głównie w medycynie do sterylizacji narzędzi , i ciśnienie nie musi być wyjątkowo duże , ale do oca musi być bardzo duże , oglądnij filmik na yotube jaki mają autoklaw do oca jak biurko .A tu masz link do tematu podobnego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2919806.html
    A pytanie czy zakupiłeś również kompresor to tego autoklawu ?

0
  • #5 09 Lis 2014 03:17
    leofeo
    Poziom 15  

Mam też i kompresor.
    Masz racje co do dekompresji.
    Bez dekompresji igiełki na lcd są dużo większe.
    Obniżyłem temperaturę z 60 do 50 na stopni a ciśnienie podniosłem do 7bar.
    Oczywiście dodałem dekompresje 5-cio minutową.
    Wynik dużo lepszy na s3. W poniedziałek poćwiczymy na s4.

0
  • #6 10 Lis 2014 16:14
    argo16
    Poziom 25  

Jeszcze jedna uwaga czy nie lepsze efekty otrzymasz przy użyciu zamiast kompresora mocnej vacum pompy , wytwarzanie próżni jest chyba lepszym rozwiązaniem do pozbycia się bąbelków ?

0
  • #7 10 Lis 2014 23:18
    leofeo
    Poziom 15  

Mam w zestawie taką pompę:

Specyfikacja pompy:
    Model: V-i120SV
    Zasilanie: 230[V] 50[Hz]
    Wydajność: 1,8 [CFM]; 51 [l/min]; 3,06 [m3/h]
    Próżnia końcowa: 2 [Pa]; 0,02 [mBa]
    Moc: 1/4 [HP]
    Ilość oleju: 250 [ml]
    Przyłącze gazowe ssące: rozmiar 1/4" Flare
    Wymiary: 290 x 124 x 224[mm]
    Waga: 6,6 [kg]

Ale na razie kompresor daje radę wiec nie za bardzo widzę sensu kombinować.

Do tego ta pompa była by zasłaba.

Adam

0
  • #8 11 Lis 2014 06:51
    OlekMTG
    Poziom 34  

Generalnie pompa próżniowa daje zdecydowanie lepsze efekty w usuwaniu bąbelków, jak będziesz miał czas radzę potestować.

0
  • #9 29 Lis 2014 09:07
    rekordgsm
    Poziom 31  

Ciśnienie 8Bar i nadal zostają bąbelki, jakieś sugestie?

0
  • #10 29 Lis 2014 09:33
    leofeo
    Poziom 15  

Zanim zaczniesz dzialać włóż plastry do lodówki by miały ok 7 stopni przed aplikacją.

Pozdrawiam Adam

0
  • #11 10 Gru 2014 20:29
    wojnar1985
    Poziom 2  

Czy po schłodzeniu plastrów w lodówce udaje się Wam uzyskać efekt bez tych malutkich bąbelków? Bo ja po kilku próbach jestem coraz bardziej przekonany, że do pozbycia się 100% bąbelków potrzebny jest podciśnieniowy laminator OCA i poźniej resztki powietrza usuwać w autoklawie.

0
  • #12 29 Gru 2014 14:11
    masakra_a
    Poziom 14  

Stosowaliście pompę próżniową? Jest dużo lepszy efekt? Jakie parametry pompy?

0
  • #13 09 Sty 2015 09:07
    xerx
    Poziom 12  

Witam też posiadam te urządzenie i tak sobie oglądałem że wymyślili już 2 w 1 czyli autoklaw vacum. Tak sobie myślę że może podłączyć pompę vacum do scotla mini może będzie lepiej niż ze sprężonym powietrzem.

0
  • #14 09 Sty 2015 17:41
    xerx
    Poziom 12  

Temat ogarnięty nowe autoklawy z vacum mają dodatkowo grzałkę do ogrzewania szybki ponieważ jak pompa odessie powietrze to grzałka nie da rady bo brak powietrza w komorze. Dlatego wpadłem na pomysł aby włożyć np stopkę od żelazka z regulowaną temp ustawić np na 80 stopni wtedy odessać pow i gotowe. Co o tym sądzicie?

0
  • #15 09 Sty 2015 17:52
    daniels55
    Poziom 17  

Po co te kombinacje? Samo urządzenie jest ok. Wystarczy poprawnie nakleić naklejkę oraz kupić dobre kleje oca. Wiem bo sam to przerabialem. Cały proces trwa do godziny.

0
  • #16 09 Sty 2015 22:54
    xerx
    Poziom 12  

To może kolego podzielisz się jakie parametry ustawiasz i co masz na myśli dobre kleje oca?

0
  • #17 16 Sty 2015 09:40
    Lysy112
    Poziom 15  

Witam. Ja mam taki problem że wszystko jest ładnie zrobione w autoklawie, a jak zostawię na noc to mi wychodzą małe bąbelki jakieś sugestie??

0
  • #18 16 Sty 2015 11:37
    xerx
    Poziom 12  

A jak kolego nakładasz klej ręcznie czy urządzeniem podciśnieniowym?

0
  • #19 16 Sty 2015 11:56
    Lysy112
    Poziom 15  

Nie. Mam zwykłą taką maszynke niebieską

0
  • #20 21 Sty 2015 12:56
    argo16
    Poziom 25  

xerx napisał:
    To może kolego podzielisz się jakie parametry ustawiasz i co masz na myśli dobre kleje oca?

Dobre kleje oca to takie które mają ważną datę do użycia , przechowywane w odpowienich warunkach , czyli w ciemnych miejscach z odpowiednią temperaturą a to jest róznie .

0
  • #21 23 Sty 2015 05:40
    zgrywus72
    Poziom 9  

Witam,mam pytanie.Czy robicie to wszystko w oryginalnych ramkach,tzn. na starej ramce bez wyciągania lcd?Bo tak mi przychodzi do głowy że może w tym tkwi problem,tzn. niedopasowania grubości warstw i mogą się robić bąble ze względu na naprężenia materiałów,szybka w stosunku do ramki.Pod ciśnieniem samo w sobie jest to na "siłę" sprasowane ale po wyjęciu materiały wracają(ze względu na swoją sprężystość) do swoich pierwotnych kształtów a jedynym materiałem ,który miałby je od tego powstrzymać jest plaster oca,który raczej nie jest super mocnym materiałem klejącym.Stąd moje pytanie -czy robił ktoś na gołym wyświetlaczu,obojętnie czy amoled czy tft i czy problem występuje tak samo?
    Wprawdzie nie mam tej maszynki,ale zamierzałem ją kupić i teraz mam pewne wątpliwości co do jej skuteczności,więc będę wdzięczny za informacje.

0
  • #22 23 Lut 2015 20:33
    masakra_a
    Poziom 14  

Witam ponownie,

Nie posiadam kupnego autoclavu ale zacząłem kombinować jak by zrobić coś podobnego działającego na tej samej zasadzie.
    Zamiast autoclavu użyłem zwykłego aluminiowego garnka parowego. Jest on z gumową uszczelką więc jest szczelny. Do osiągnięcia odpowiedniej temperatury używam prehatera na podczerwień. Temperaturę można bardzo dokładnie ustalać - sprawdzane termometrem elektronicznym z sondą. Do tego pompa próżniowa Value V-i120SV. Plastry wyciągnięte z lodówki, nałożone wałkiem i do garnka na pół godz z włączoną ciągle pompą. Urządzenie jest szczelne na pewno bo ciśnienia na manometrze prawie na samym dole. Po pół godzinie pompę wyłączam i czekam aż ciśnienie samo powróci to ciśnienia otoczenia (ok 15 min). Po wyciągnięciu szyby z wyświetlaczem niby jest dobrze sklejone jednak widać dziesiątki malutkich bąbelków na całej powierzchni.
    Czy to pompa za słaba? Czy temperatura zła? Testowane na 60, 70 i 80 st C.
    Podejrzewam, że wina słabej pompy ale może ktoś coś doradzi ciekawego na rozwiązanie problemu ;)

PS. proszę się nie śmiać z doświadczenia :)

0
  • #23 28 Mar 2015 06:34
    Simek1982
    Poziom 12  

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia czy może doszliście już do tego jak to robić bez bąbelków czy może zakup laminatora będzie lepszy od autoklawu co sądzicie?

0
  • #24 18 Lis 2015 17:55
    alpexgsm
    Poziom 9  

Witam, odgrzeje kotleta, mam ten sam problem z bąbelkami, walczę, kombinuje na różne sposoby. Wprawdzie nie używam Scottle Mini ale osobnych urządzeń jak podciśnieniowy laminator, oraz autoklaw, ale problem chyba dotcyzy metody a nie urządzenia. Próżnie osiągam powyżej -97 kPa temperatura na 50-60 stopni, kilka minut laminownia: bąble pozostałe po procesie naklejania ręcznego niestety jakies zostaja, potem w autoklaw, cisnienie 6 barów, i czasy i temperatury różne, a bąbelki zostają, mniejsze, jak ziarno piasku ale zostają, najczęściej w kolo krawędzi, i to od razu, nie pojawiają się po jakimś czasie, z resztą nawet nie czekam. Na pewno dokladne klejenie to podstawa ale na filmach ludzie gorsze rzeczy wkladaja do urządzen a lepiej zrobione wyciągają, i zachodze w głowę co robie nie tak.

0
  • #25 02 Mar 2016 00:14
    xerx
    Poziom 12  

Witam mam ten sam problem walczę już z tym rok ale nadal jakieś mini bąble się pojawiają. Myślę że oryginały są sklejane nieco inaczej czyli pierw próżnia a potem sklejanie u nas niestety pierwsze częściowe sklejenie jest bez próżni.

0
  • #26 18 Mar 2016 11:15
    alpexgsm
    Poziom 9  

Najlepsze jest to, że znajomi z innego miasta robia to niemal doskonale, więc jednak się da. No ale wiadomo, nikt gotowego rozwiązania nie poda na tacy, a szkolenie kosztuje mnóstwo uszkodzonych sztuk. Tyle, że może podpowiedzi się chociaż doczekamy.

0
  Szukaj w 5mln produktów