Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda Schottky'ego - 100V - jak sprawdzić

08 Lis 2014 10:31 3066 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pytanie jak sprawdzić diodę schottkiego trójnóżkową. Posiadam diodę o wymienionych parametrach w zasilaczu telewizora. Jest ona osadzona na dość sporym radiatorze, jednak po kilku minutach radiator strasznie się nagrzewa. Czy to normalne?
    Czy Dioda Schottky'ego powinna tak strasznie się grzać.
    Jak sprawdzić taką diodę?

Part No. YG865C10R
    Description Low IR Schottky barrier diode
    20 A, 100 V, SILICON, RECTIFIER DIODE, TO-220AB

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Zmierzyłem diodę bez wylutowywania jej i tak:
    W kierunku przewodzenia pomiędzy nóżką 1 a 2 wyszło 0,213, natomiast w kierunku zaporowym między nóżką 2 a 3 pokazało przekroczenie zakresu OL.
    Czytałem, że diody schottkiego powinny mieć w zakresie przewodzenia poniżej 0,3V.
    Tak więc chyba wszystko jest w porządku, czy muszę wylutować tą diodę?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Witam diodę sam chciałeś wylutować więc, do nóżki 2 czarny przewód ( minus) a do 1 i potem 3 drugi przewód (czerwony) ma ci pokazywać przejście na zakresie pomiaru dioda a odwrotnie brak przejścia, jeżeli tak jest to jest sprawna .Podesłałem manuala abyś wiedział jaka jest polaryzacja tej diody.Elementy elektroniczne musisz wylutować aby dobrze je pomierzyć .
  • Poziom 12  
    Witam.
    Wylutowałem diodę i pomiędzy 1 a 2 nóżką, jak i 2 a 3 nóżką (do 2 czarny) jest przejście (0,220).
    Tzn że dioda jest uszkodzona?
    Od razu jeszcze jedno pytanie, czy muszę zastosować identyczną diodę czy mogę zastosować jakiś zamiennik, gdyż przeglądałem sklepy i jest ona dość kiepsko dostępna.
    Pozdrawiam