Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR-135 Nie gra

08 Lis 2014 11:22 1833 11
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z wyżej wymienionym amplitunerem. Po podłączeniu głośników nie słychać dźwięku. Przy ich montażu słychać szum w głośniku. Po podłączeniu słuchawek też nic się nie dzieje. Czy amplituner ma jakiś osobny włącznik głośników czy trzeba wybrać odpowiedni tryb. Mam podpięte 2 głośniki i próbuje go uruchomić w 3stereo
  • Poziom 29  
    Witam,
    Co prawda posiadam AVR-170, ale one są podobne. Harman nie ma żadnego dodatkowego włącznika. Sprawdź czy masz wybrane właściwe wejście audio. Czy po ustawieniu stereo na głównym wyświetlaczu (po wyjściu z OSD) jest napisane:
    wybrane wejście (np. AUDIO)
    2 CH STEREO
    Czy Twoje głośniki mają po 8 om?
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Głośniki mają 4ohm. Ale to na razie takie testowe. Czy nie ma konieczności zwarcia którychś chnch z tyłu jak np w avr-20 II?
  • Poziom 29  
    Twój Harman powinien grać od razu, bez jakiegokolwiek "zwierania" wyjść czy wejść. Według specyfikacji powinno się stosować głośniki 8 ohm, lecz z 4 ohm nie powinno być problemów. Czy podawałeś sygnał na różne wejścia wzmacniacza? Czy przy trybie radio również nie słychać dźwięku? Testowałeś wszystkie końcówki mocy?

Dodano po 8 [minuty]:

Znalazłem na elektrodzie problem zbliżony do Twojego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4964433#4964433
    Prawdopodobnie problem leży po stronie elektroniki.
  • Poziom 13  
    Witam. Czy moglibyście podpowiedzieć mi co to za elementy? O co pytać w sklepie
    Harman Kardon AVR-135 Nie gra Harman Kardon AVR-135 Nie gra
  • Poziom 12  
    Rezystory. Weź je na wzór najlepiej.
  • Poziom 13  
    Ale czy ktoś może mi podać ich wartości
  • Poziom 12  
    Cieżko na zdjęciu widać, ale te dwa to 0,47Ohm. Jeżeli krańcowy to złoty to +-5%, a jeżeli brązowy to +-1%.

A ten 104 to kondensator - 100nF
  • Poziom 29  
    Pamiętaj o odpowiedniej mocy. Rezystory (wnioskuję po wielkości kondensatora) mają jakieś 0,5 albo 1W.
  • Poziom 13  
    Po wymianie w.w. elementów Harman huczy aż miło. Dzięki za zainteresowanie tematem. Do zamknięcia