Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatorów zamiatarka gansow

dee_jay_86 08 Lis 2014 12:29 675 4
  • #1 08 Lis 2014 12:29
    dee_jay_86
    Poziom 10  

Witam serdecznie,
    Posiadam zamiatarkę marki gansow. Po niecałych dwóch latach baterie w urządzeniu padły. Po przyjeździe serwisu oczywiście okazało się, że akumulatory są objęte 12 miesięczną gwarancją, która już dobiegła końca, a ich wymiana na oryginalne to bagatela koszt 4000 zł. Wymontowałem akumulatory, faktycznie nie pobierają prądu.

I teraz moje pytanie czy mogę je zastąpić zwykłymi samochodowymi lub motocyklowymi akumulatorami? Dobrać odpowiednio parametry a przedewszystkim gabaryty. Są to dwa zmostkowane akumulatory. W urządzenie jest wbudowana ładowarka o mocy 24V oraz 5A.

W urządzeniu były oczywiście baterie żelowe, ale przeciez to chyba nie problem, jeśli założe zwykłe?

Bateria do matiza itp kosztuje około 100zł, to można takie wymieniać co rok albo i częściej :)

Prosze o podpowiedź czy mój tok myślenia jest prawidłowy.

0 4
  • #2 08 Lis 2014 20:48
    conan02

Poziom 29  

Jeśli akumulatory są we właściwej pozycji to nie powinno być przeciwwskazań do zamiany na zwykłe, pozostaje kwestia dopasowania wymiarów do komory w urządzeniu. Może być ciężko znaleźć i dopasować standardowe akumulatory zamiast żelowych bo mają inny typoszereg rozmiarów. Technicznie jest to do zrobienia i praktycznie mogą być zamieniane. Ważne, żeby nie łączyć szeregowo starego akumulatora z nowym, jak wymieniać to oba w zestawie.

0
  • #3 09 Lis 2014 01:08
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ze zwykłych wydzielają się opary elektrolitu, które powodują korozję. No i zwykłe o takiej samej pojemności są większe. Zajrzyj na stronę Ans-Centrum, mają spory wybór, podają pojemności i wymiary.

0
  • #4 10 Lis 2014 09:54
    dee_jay_86
    Poziom 10  

w tej stronie nie dziala zadna podstrona i nie wiem co maja w ofercie.
    A pytanie jeszcze jedno mam, czy w wyborze akumulatora najwazniejszym parametrem jest Ah czy moc rozruchowa do takiej maszyny czyszczacej tez jest wazna? chyba nie prawda?

0
  • #5 10 Lis 2014 10:09
    _jta_
    Specjalista elektronik

Rzeczywiście, coś pokombinowali i im nie wyszło. Wejdź przez http://www.anscentrum.com.pl/pl/produkty.html, niestety nie podają cen.

Moc rozruchowa to raczej dla akumulatorów rozruchowych, ale to chyba ty wiesz, jaki prąd twoje urządzenie pobiera przy włączeniu?

0