Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao - Słabo grzeją grzejniki w pokojach

08 Lis 2014 13:30 1635 4
  • Poziom 1  
    Mam piec Beretta i mam problem z ciepłotą grzejników.
    Grzejniki w Kuchni i Łazience są ciepłe ale już w pokojach nie.
    Piec zamontowany jest w kuchni.
    Schemat podłączenia grzejników wygląda tak:

piec---->kuchnia---->łazienka----->pokój 1----->pokój 2

Co może być przyczyną, że w pokojach grzejniki są zimniejsze a nieraz całkiem zimne?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Tu nie ma żadnej wielkiej filozofii - za mała wydajność pompy wymuszającej obieg, a w starych instalacjach złe kryzowanie grzejników. Zwiększ obroty pompy wymuszającej obieg lub przykręć (ogranicz) przepływ w grzejnikach w kuchni i łazience to grzejnika w pokojach zaczną grzać.
  • Poziom 27  
    grzesio63 napisał:
    Mam piec Beretta

pierwszy sezon czy już wcześniej zainstalowany?

1. czy przy grzejnikach masz głowice termostatyczne?
    jeśli tak, to może masz za bardzo przymknięte lub było coś rzeźbione z nastawami wstępnymi

2.czy masz porządnie odpowietrzony układ
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Problem może być w kotle jak i w instalacji.
    Samemu to możesz odpowietrzyć układ, wyczyścić filtry, sprawdzić zawory termostatyczne. Jeśli to nie pomoże to może warto zadzwonić po kogoś co zna sie w tym temacie.
  • Poziom 1  
    Panowie, a może ktoś pomoże mi w tym temacie. Od 6 lat mamy piec Beretta Ciao i przed sezonym grzewczym wpadłam na genialny pomysł aby wezwać serwisanta co by wszystko w nim przeczyścił i przygotował do zimy. I tak się też stało. Niestety po jego wyjściu stwierdziłam, że kaloryfery w pokojach grzeją tylko w górnej części (mam 3 kaloryfery w domu - ten w łazience, drabinkowy grzeje w miarę normalnie). Pomyślałam, że są zapowietrzone. Po kilku dniach wrócił mój mąż i próbował odpowietrzyć, lecz to nie przyniosło efektu. Jeszcze raz rozebrał piec i posprawdzał wszystko po serwisancie. Przepłukał wymiennik. Niby wszystko jest ok, ale grzejniki dalej nie grzeją na dole. Woda w kranie leci gorąca. Grzejniki szumią. Serwisant twierdzi, że to wymiennik. Ale nie podoba mi się pomysł wymiany wymiennika za 700 zł dlatego, że chciałam by nagorliwa. Pomocy!!!