Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie plików przez bluetooth - Windows Vista SP2

aqrat 08 Lis 2014 15:28 984 3
  • #1 08 Lis 2014 15:28
    aqrat
    Poziom 14  

Witam.
    Mam problem z przesłaniem plików przez bluetooth z telefonu (Xperia ArcS na Androidzie 2.3.4 i Huawey Ascend G510 na Androidzie bodajże 4.3) do komputera (Samsung Q45 z Windows Vista Home Premium, Servis Pack 2). Urządzenia sparowane, w telefonie widzę, że połączono z funkcją audio multimediów, w komputerze dla telefonu widzę usługi AAS Server, Audio Source, Brama Audio zestawu słuchawkowego i Wypychanie obiektów(Obex). Po każdej próbie przesłania pliku (JPG) w telefonie widzę niepowodzenie, a komputer pokazuje, że Połączenie interfejsu Bluetooth powiodło się, Urządzenie z interfejsem bluetooth 'nazwa urządzenia' jest podłączone do usługi 'Synchronizacja PIM' na tym komputerze. I tyle, w folderze wymiany bluetooth dalej pusto. Poza tym oczywiście po każdym włączeniu pyta o sterownik dla bluetooth peripheral device. Próbowałem dodać ręcznie urządzenie bluetooth dla portów COM/LPT (jak radził kkk81), ale niczego to nie zmieniło. Wcześniej na tym komputerze zainstalowany był Windows XP i tam wszystko działało bezbłędnie. Czy ktoś może zna sposób na przesłanie plików i rozwiązanie zagadki tego peripheral device?

0 3
  • #2 09 Lis 2014 14:27
    Robert446
    Poziom 14  

Osobiście darował bym sobie zabawę z bluetooth. Taka jest przypadłość tego połączenia. Z jednym urządzeniem przesyła pliki a z drugim nie. Bluetooth jak już coś to tylko z konieczności między telefonami. Najlepiej kartę micro SD przełożyć do czytnika w komputerze lub podłączyć się kablem usb i spokój. A jak już koniecznie chcesz bezprzewodowo a masz w domu sieć Wifi i do niej podłączony komputer to na telefonach zainstaluj aplikacje "WiFi File Explorer" i będziesz robił wymianę plików jak tylko chcesz.

0
  • #3 09 Lis 2014 20:34
    rradek01
    Poziom 25  

Jakiego programu używasz do obsługi bluetooth w komputerze?
    Ja kiedyś jak używałem bluetootha to przez blueSoleil

0
  • #4 10 Lis 2014 18:08
    aqrat
    Poziom 14  

Robert - pytam dlatego, że właśnie chciałem uniknąć przekładania kart, czy łączenia się kablem. Wifi file transfer używam, ale do wymiany danych z tabletem, w którym nie mam bluetooth. Najprostrza metoda: udostępnij zdjęcie przez bluetooth, wybierz urządzenie i ma śmigać. Jak dotąd zawsze mi śmigało, dopóki nie zainstalowałem Visty. Nawet na siódemce idzie bez problemu. Podejrzewam, że musi być na to jakiś sposób, tak samo, jak na te upierdliwe nieistniejące sterowniki do bluetooth peripheral device.
    Radek - nie używam i nigdy nie używam żadnego programu. Wysyłałem plik z telefonu do wybranego urządzenia i tyle - po chwili plik był w folderze wymiany interfejsu bluetooth w przypadku Windows, albo w folderze download w przypadku Androida. Przy pierwszym połączeniu zwykle trzeba sparować urządzenia, wymienić się kodami, zezwolić na połączenia bez autoryzacji, i takie tam inne rzeczy w zależności od systemu operacyjnego. Nigdy nie było z tym problemu - każdym telefonem, jakim dotąd próbowałem i na każdym systemie oprócz Visty wymiana przez bluetooth działała bez najmniejszych problemów. Dlatego nie wydaje mi się, żeby taki był urok tego połączenia, tylko raczej taki urok Visty.

0