Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można wykorzystać baterię z telefonu lub tableta do drona?

galoon 08 Nov 2014 16:50 12462 7
Wago
    galoon
    Level 9  
    Witam was. Jestem posiadaczem zabawki-drona X39V SkyKing. Standardowo bateria trzyma do 10 minut. Próbowałem podłączyć sprawną baterię z uszkodzonego tabletu. nie znam się jednak zupełnie niestety na elektronice i potrzebuję pomocy. Czy jest możliwoćś zastosowania takich baterii. Podłączyłem ją pod drona, odpalam i...
    Śmigła zaczynają się kręcić i ...
    I koniec. Dron się wyłącza, trzeba odpiąć baterię i od nowa próbować.. Dlaczego tak sie dzieje. i jedna i druga (chyba ma 3,7V), nie wiem czy sie różnią technicznie czyms poza pojemnością rzecz jasna.. help. Skoro baterię ma 750kę, a tablet 3200 to latałby sporo dłużej nie, bo waga tych baterii jest podobna. Swoją drogą dlaczego producenci nie wkładają takich baterii do swoich zabawek? Koszta, czy zarabiaja na akcesoriach? Przeszukałem dziś cały net i nikt nie poruszał takiego tematu, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jestem laikiem,więc mogłem głupoty pisać,więc się nie dziwcie :)
  • Wago
  • Wago
    michalonex
    Level 10  
    Da się widziałem takie projekty.
    Ale!!
    1. Musisz znać napięcie na którym działa "dron".
    2. Ile jest zdolny unieść
    3. obciążenia prądowe obu baterii (Tzw. C baterii)

A i jeszcze jedno:
    Czy można wykorzystać baterię z telefonu lub tableta do drona?
    galoon
    Level 9  
    Hmmm. O niektórych parametrach to nawet nie słyszałem, jak np C.
    Drodzy, czy możecie coś więcej na ten temat powiedzieć? Kilka pytań,które mi przychodzą do głowy:
    1. Czy można takową baterię od tableta lub telefonu przerobić,żeby nadawała się parametrami do drona?
    2. Jak sprawdzić owy parametr C?
    3. Jaka i od czego w takim razie może pasować bateria?
    4. Czy np zwykły akumulatorek - paluszek np. dałby sobie z tym radę?
    A może drodzy forumowicze macie jakieś własne pomysły na podniesienie efektywności baterii. mam ambicje,żeby zbudować drona z własnych części z odzysku,ale to chyba mogłoby nastąpić za 10 lat jak przyswoję ową wiedzę :)
    Zapraszam do konwersacji. dziękuję
    galoon
    Level 9  
    Help ponownie:)
    Może ktoś jest w podobnej fazie rozkmin :)
    Dziękuję za wrzucone linki, coś tam mi się poszerzyło i rozjaśniało w głowie, ale nadal jestem zielony i nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytania:( Zaraz wrzucę zdj.starej baterii, może to kogoś naprowadzi na jakiś pomysł. Aczkolwiek potrzebuję tylko odpowiedzi na moje posty fachmana,starego wyjadacza... Swoją drogą to jakbym się wkręcił głębiej w ten temat to chyba bym sobie zrobił jakiś kurs z elektroniki, bo zaiste takie są :)
    Pomożecie?

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

Witam ponownie, zdjęcia niestety nie udało się zrobić, bo niewtraźne, ale poniżej spisałem wszystkieinformacje jakie były na baterii;

DS 852540
    3.7V 650mAh
    140506

MÓWI COŚ KOMUŚ TO?
    Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu, a nóż ktoś poza mna się jeszcze czegoś niewątpliwie nauczy :)

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

i mam kolejny problem :(
    Właśnie zepsuł mi się jeden z silniczków :(
    w sensie nie wiem czy prąd dochodzi bo nie mam nawet próbówki, ale zakładam, że siadł na dobre.. więc kolejną rozkmine mam co z nim/ czy można użyć jakiegoś zastępczego? Wiem,że ważne są wymiary, waga, pewnie moc etc.
    Ech pewnie będzie ciężko, bo widzę że niewielu forumowiczów ten temat interesuje
    krru
    Level 33  
    W internecie znalazłem informację, że ta bateria na max prąd rozładowania 15C - czyli można ją rozładować prądem 9A (w 4 minuty). I właśnie takie są akumulatory modelarskie. Akumulatory w telefonach i tabletach nie są przystosowane do tak wielkich prądów - kto chciałby telefon pracujący 4 minuty na jednym ładowaniu. Akumulatory modelarskie są 'gołe' - nie posiadają żadnych zabezpieczeń i raczej nie nadają się do urządzeń powszechnego użytku - są zbyt niebezpieczne. Z kolei zabezpieczony akumulator nie jest w stanie dać tak dużego prądu, bo to już jest na granicy zwarcia.
    Jeśli chcesz dłużej polatać to kup akumulator modelarski 1S większej pojemności, ale może być problem w wagą - pojazd może nie być w stanie oderwać się od ziemii. Może też być problem w wyważeniem.