Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

viessmann czy buderus - co wybrać viessmann vitodent100 czy budetus 300m2 segmen

Bartosz787 08 Nov 2014 16:52 10314 5
 • #1
  Bartosz787
  Level 2  
  Moi drodzy bardzo proszę o opinię. Mam segment 300 m2, instalacja grzewcza rury miedziane, grzejniki panelowe blaszane buderusa wykonana w 2003 roku. Chcę wymienić piec gazowy buderus g124x na kondensat. Waham sie pomiędzy buderusem a viessmannem vitodent 100, z zasobnikiem 120l. Z lepszym sterownikiem pokojowym.
 • #2
  piotr_boncza
  Level 29  
  Buderus, ale ze sterowaniem pogodowym a nie pokojowym.
 • #3
  Bartosz787
  Level 2  
  A jeżeli buderus to jaki model I jaka automatyka. Dlaczego ze sterowaniem zewnętrznym terz a nie tylko wewnętrznym.
 • #4
  ziomekorko
  Level 19  
  Viessmann Vtodens100 to konstrukcja budżetowa (mocno okrojona jakościowo i konstrukcyjnie) natomiast Buderus to nic innego jak holenderski Nefit. Bierz jakikolwiek kocioł kondensacyjny Holenderskiej produkcji np. ATAG, INTERGAS, NEFIT (Buderus), REMECHA (De Dietrich) ponieważ przewyższają wszystko co Niemieckie (lepsza jakość , komponenty, niezawodność i co najważniejsze ekonomia pracy). Osobiście polecił bym Ci firmę ATAG - wynalazcę kotłów kondensacyjnych i absolutnego choć mało znanego w Polsce światowego lidera w technologi kondensacyjnej. Kotły tego producenta to najwyższa jakość, trwałość, ekonomia i prostota obsługi. Wybierz sterowanie pogodowe z dodatkowym systemowym, modulowanym regulatorem pokojowym, ponieważ takie rozwiązanie gwarantuje największe oszczędności paliwa i pełen komfort użytkowania.
 • #5
  Bartosz787
  Level 2  
  Dlaczego lepsze jest sterowanie pogodowe od wewnętrznego w budynku?
 • #6
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Jeśli zarabiasz w euro to kupuj kotły ( i serwisuj je) po cenach w euro.
  Do tych standartowych wymogów ( grzejniki, brak modulacjii z bardzo niskich mocy- duży metraż) wystarczy Ci jakikolwiek kocioł kondensacyjny i by sie jak najszybciej zwrócił to ja bym kupił termeta, imergasa, itp. Kocioł za 3,5 tys bedzie maiał te same cechy użytkowe co za 6-8 tys. Nie wierz w bajki o cudownej oszczędności, i niesamowitych mozliwościach, która zwraca się za kilka lat. W przypadku różnicy ceny 100% nigdy się nie zwróci.
  Porównaj ceny cześci, serwisu viessmana i np termeta.