Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer sieciowy w małej firmie - Windows

08 Lis 2014 19:36 1029 7
  • Poziom 2  
    Witam, szukam jakiegoś niedrogiego serwerka, który chcę podpiąć pod router w firmie i postawić na nim serwer WWW (np. na WebServerze). Chciałbym, aby nie było możliwości dostępu do serwera bezpośrednio z internetu, a jedynie dla komputerów, z którymi serwer będzie w lanie przez router. Nie za bardzo się na tym znam więc proszę o wyrozumiałość. Szukam czegoś niedrogiego. Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Możesz spróbować z serwerem NAS np Zyxel NSA310. Na nim postawisz stronkę. Jeśli nie chcesz aby był widoczny z internetu to poprostu nie przekieruj portów na ten serwer.
  • Poziom 16  
    Może być jakiś stary PCet z zainstalowanym linuxem i Apache
  • Poziom 16  
    Ile komputerów w firmie jest, i jak ważna będzie usługa na tym serwerze? Stary PC moim zdaniem odpada, bo w starociu może coś paść. Na tego Zyxela też bym się nie zdecydował, ma tylko jeden dysk. Jeśli już coś to synology dsj213j z wbudowanym webserwerem. Może jest on drogi ale trzeba robić dobrze a nie po łebkach.
  • Poziom 21  
    Napisz co chciałbyś uruchamiać na tym serwerze WWW

Standardowo prosty serwer WWW posiada każdy Windows (Internetowe Usługi Informacyjne).

Kolejne proste rozwiązanie to komputer z Windows + Apache + PHP + MySQL.
  • Poziom 2  
    W firmie są 3 komputery. Usługa na serwerze jest dosyć ważna, ale nawet nie chodzi o to, że dane mogą zostać utracone, co po prostu dostać się w niepowołane ręce, dlatego chcę odciąć ten "serwer" od internetu, a udostępnić mu jedynie łączność po lanie dla innych komputerów w sieci lokalnej.

Maszyna musi mieć możliwość zainstalowania systemu Windows XP/7, żadne Linuxy nie wchodzą w grę.

Też rozmyślałem nad jakimś komputerem z windows + apache + php + mysql (na WebServerze) i chyba to rozwiązanie wybiorę, z tym, że muszę poszukać jakiegoś w rozmiarach jak najmniejszego rozmiarowo.

Szukam czegoś tak do max 500 zł. Możecie coś polecić?
  • Specjalista Sieci, Internet
    shycat napisał:
    dlatego chcę odciąć ten "serwer" od internetu
    To akurat najmniejszy problem. Zewnętrzny router ma z reguły NAT i firewall. Jego zadaniem jest odcięcie dostępu z internetu do komputerów w LAN. Poza tym każdy Windows ma też firewall, gdzie można pozwolić na dostęp tylko tym trzem komputerom, więc jak się pojawi przypadkiem inny, bo jakiś gość coś podłączy, nie będzie dostępu.
    Natomiast serwer powinien mieć, przynajmniej ograniczony, dostęp do internetu - pobieranie aktualizacji, pobieranie czasu z NTP itp.
  • Poziom 21  
    Blokada dostępu tego komputera do sieć internet to nic skomplikowanego.
    Wpisujesz w ustawienia karty sieciowej tylko adres IP i maskę sieci.

Jeżeli chodzi o komputer to polecam DELL w obudowie SFF lub USFF (małe, sprawdzone komputery).