Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 250-5KB - Świeczka nie gaśnie po wyłączeniu.

08 Lis 2014 20:13 1500 8
  • Poziom 13  
    Witam. Mam dosyć dziwny problem z moim Junkersem. Po odkręceniu wody świeczka się załącza, zaraz potem palnik główny. Wszystko jest ok, jednak gaszenie go to loteria. Podczas pracy palnik pomocniczy gaśnie ( tak ma być ? ) a przy wyłączaniu palnik główny się wyłącza, ale pomocniczy zapala z powrotem i cały czas świeci. Dopóki nie zgaśnie ( gaśnie po różnym czasie ) nie można odpalić piecyka na nowo. Porobiłem pomiary i na zaworze palnika głównego mam 1.15V na załączonym palniku i 0V na wyłączonym - wszystko wydaje się być w porządku choć nie wiem jakie powinny być prawidłowe napięcia. Na pomocniczym jednak mam dziwne wyniki. Pomiary przy podłączonych przewodach do zaworu - przy odpalaniu piecyka 1.18V przez sekundę, później podczas pracy stale 0.365V. Co dziwne przy odłączeniu wtyczki od zaworu mam na przewodzie 1.34V podczas pracy . Elektrozawór wykręciłem i odpalałem i gasiłem piecyk - wtedy działa idealnie, otwiera i zamyka kiedy trzeba. Gdy wyłączę piecyk, i świeczka zostaje zapalona, odłączenie przewodu od elektrozaworu nic nie daje - palnik pomocniczy cały czas się pali. Stawiam na elektrozawór, ale nurtuje mnie też czy czasem sterownik ,nie jest uszkodzony. Ktoś miał podobny problem, albo jakieś pomysły? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zamów serwis. To co robisz może się źle skończyć. Do czasu naprawy nie korzystaj z urządzenia. Zamknij zawór gazowy.
  • Poziom 13  
    grzesiek234 napisał:
    Zamów serwis. To co robisz może się źle skończyć. Do czasu naprawy nie korzystaj z urządzenia. Zamknij zawór gazowy.

Mógłbyś wytłumaczyć "co robię" takiego niebezpiecznego? Ja rozumiem że serwisanci w tym Ty kolego, musicie zarabiać. Nie wątpię także że możesz się bać o moje zdrowie - wszystko biorę na siebie. Jeśli jednak będę mógł to naprawić we własnym zakresie to chciałbym to zrobić gdyż może wiesz, może nie, z pieniędzmi u niektórych się nie przelewa. Jeśli masz jakieś uwagi co do moich działań, a przede wszystkim jakieś pomysły co może być nie tak, to proszę daj znać.
    Trzeba wyregulować mikrowłącznik. Niestety jeśli jest wyciek z zespołu wodnego to bez wymiany części się nie obejdzie.
  • Poziom 13  
    Może ktoś potwierdzić ten mikroprzełącznik? Dodam że palnik główny zawsze gaśnie kiedy trzeba, bez żadnej zwłoki, jedyne problemy jakie występują to ze świeczką. Pozdrawiam.
    Twoje pomiary nijak mają się do stanu faktycznego. Pomiar cewek robi się na ściągniętych kablach z cewek. Mikrowyłącznik jest jak najbardziej możliwy iż trzeba go wyregulować, sprawdzić uszczelnienie dolne zespołu wodnego. Jeżeli choć kropelka się tam znajdzie wody trzeba takowe uszczelnienie wymienić - nie tylko oring lecz całą dolną część plus mikrowyłącznik ( koszt części około 150 zł).
  • Poziom 13  
    Witam ponownie. Doszedłem do wniosku że uszkodzony jest elektrozawór pomarańczowy świeczki. Nie tyle co uszkodzony a bardziej zabrudzony i nie chętnie odbija do pozycji wyjścia czyli zamkniętej. Wiem że należałoby go wymienić, ale przed wyminą chciałbym spróbować go wyczyścić. Na jednej stronie znalazłem informację że można to zrobić poprzez płukanie go w wodzie w płynem do mycia naczyń i dokładne suszenie w temp pokojowej. Proces ten należy powtórzyć 4 razy. Czy ktoś z Was takie coś praktykował? Trochę bałbym się płukać go w płynie i wodzie, ale chętniej zrobiłbym to w izopropanolu. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że jest to działanie nieprofesjonalne i miałoby to być tylko rozwiązanie chwilowe do czasu kupna nowego zaworu. Pozdrawiam
    Nigdy czegoś takiego nie robiłem, jak był niesprawny to wymieniałem. Koszt cewki to 60-70 zł.
  • Poziom 13  
    Witam. Elektrozawór wypłukany na szybko w izopropanolu, założony działa jak nowy, piec działa poprawnie. Pozdrawiam.