Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z błędami - kopia posektorowa TOSHIBA MK8046GSX

08 Lis 2014 20:17 804 6
  • Poziom 14  
    Witam

Proszę o pomoc w odzyskaniu danych z dysku TOSHIBA MK8046GSX.
    Dysk w laptopie rusza normalnie wyświetla ekran z wyborem "uruchom system normalnie" "uruchom w trybie awaryjnych" itd., po wybraniu dowolnej z opcji ładuje się system pojawia się logo WindowsXP a następnie bluescreen. Po podłączeniu do PC stacjonarnego niestety nie widać zawartości dysku (powoduje spowolnienie pracy systemu, słychać tykanie dysku typowe dla badsectors), sam dysk jest widoczny w systemie. Sprawdziłem skan w mhdd i faktycznie są bad bloks, i to do 6% dość gęsto, później już nie ma wcale. Wykonałem kopię posektorową programem dmde na inny dysk 80GB, zajęła 29GB tego co widać pod windowsXP. Dysk z kopią podłączyłem pod system jednak brak najważniejszych danych mianowicie profil użytkownika jest uszkodzony, mam komunikat "profil nie jest dostępny, odmowa dostępu", sam profil na rozmiar równy 0MB. W programie dmde podglądałem ten profil i była zawartość.
    Jakie kroki podjąć dalej, jeszcze jest jedna ważna kwestia o której powinienem napisać dysk źródłowy ma LBA 156 301 488 sectors natomiast dysk docelowy 156 299 374, nie mam innego dysku pod ręką, czy to może być bardzo istotne?

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Super kolego, profil się otworzył i moim oczom ukazały się kolejne foldery w przypadku których jest ten sam problem "odmowa dostępu" z tym że tu już uprawnień nie mogę nadać, mimo że mam komunikat "Nie masz uprawnień do przeglądania lub edycji bieżących ustawień uprawnienia dla Moje dokumenty, ale możesz je przejąć na własność lub zmienić ustawienia inspekcji". Co zrobiłem nie tak lub czego nie zrobiłem?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Co to za system operacyjny? Dane spod systemu Live powinny być bezproblemowo dostępne. Możesz też przejąc je na własność i sprawdzić. Możesz też sprawdzić, czy system na laptopie z tego dysku z kopią się uruchomi, o ile kopia jest na dysku 2,5.
  • Poziom 14  
    Kopię wykonałem na dysku 3,5" więc do laptopa nie podłączę, dysk z tą właśnie kopią podłączyłem pod komputer z WindowsXP Pro wersja BOX mam wgrany jedynie Sp2, wrzucę Live na pendrive i spróbuję.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ewentualnie możesz też przejąć na własność foldery i zawartość.
  • Poziom 14  
    Nie udało mi się skutecznie przejąć na własność folderów. Dziękuję za pomoc dane zgrałem odpalając system z CD. Tematu jeszcze nie zamykam, zweryfikuję dane.

Pozdrawiam