Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira - Kabel zapłonu - czym grozi jego przecięcie?

08 Lis 2014 22:09 1314 3
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich, mój problem polega na tym, iż mam Opla Zafirę A 1.8 - benzyna, a w związku z tym iż w pracy muszę zostawiać pojazd na nie strzeżonym parkingu, troszkę się o nią obawiam dlatego myślę o dodatkowym zabezpieczeniu i tu pojawia się mój problem, ponieważ z tego co się orientuje numery z wyłącznikiem pompki paliwa i rozrusznika są zbyt ograne, dlatego pomyślałem żeby zamontować wyłącznik na kablu zapłonu za stacyjką, czy jeśli go przetnę i tam zamontuje wyłącznik coś może się stać złego? tzn coś z immobiliserem albo komputerem? czy możecie mi doradzić jakieś lepsze miejsce na podłączenie się? dodatkowo myślałem nad problemem wyłącznika- ciężko jest go gdziekolwiek ukryć by był nie do wykrycia i pomyślałem aby użyć w tym celu wyłącznika AJAWEe-0409, który mógłbym bez problemu ukryć gdzieś pod deską rozdzielczą, a sterować nim, za pomocą pilota który bym z nim zgrał, natomiast jeżeli chodzi o zasilanie, po prostu wziąłbym je z akumulatora, czy możecie mi doradzić czy jest to realne? a jeśli tak to poradzić mi jak to najlepiej wykonać? Czy schemat który załączam jest poprawny?
 • Poziom 14  
  Możesz spokojnie zrobić takie docięcie zasilania nic się nie stanie.Nie zapomnij tylko o zabezpieczeniu tego włącznika bezpiecznikiem jeśli weżniesz zasilanie bezpośrednio z akumulatora.
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie :D
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kusko13gp napisał:
  Możesz spokojnie zrobić takie docięcie zasilania nic się nie stanie.

  A jak już zrobisz, nie zapomnij wysłać rachunku za naprawy Koledze wyżej. Pomijam całkowicie sprawę obciążalności tego przekaźnika, ewidentnej dla złodzieja odcinki, czy błędów jakie wygeneruje auto. Pomijam także niezgodne ze sztuką i prawem, montowanie odcinki ze stykami NO. Pomijam także pobór prądu, który w kilka dni znacząco rozładuje akumulator.