Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy Note4 w Stanach a język Polski ?

08 Lis 2014 22:12 2352 4
  • Poziom 11  
    Witam ...
    Namówiłem kolegę w stanach na kupno Samsunga Galaxy Note4. Mnie nie stać więc tylko mogę pomagać zdalnie i czytając o nim w sieci. Kolega jest początkujacy (to jego pierwszy smartfon) wiec prosił mnie o pomoc.

Wiedziałem że najnowszy Android ma wbudowany w system Język Polski. A tu zaskoczenie odkryte jest tylko 5 czy 6 najpopularniejszych języków a Polskiego nie ma. Następna (po wizach) miła niespodzianka kumplowania się z naszymi przyjaciel ami z Ameryki. Druga lub trzecia nacja pod względem liczebności w Stanach Ameryki jest kompletnie ignorowana. A wiecie u jakiego operatora kupił ten telefon oczywiście nasz znany w kraju i również kochany T-MOBILE. Jednym słowem maja nas również w T-MOBILE w głębokim poważaniu.
    Poszedł kolega do sklepu i mówi że nie ma Polskiego.
    Odpowiedź no że przecież tu jest AMERYKA !. Na to mówi : że Polacy to druga lub trzecia nacja w Ameryce a Meksykanie też są w Ameryce maja hiszpański włączony.
    Wiecie gęby pootwierali ze swoim R I L L Y !. W końcu głąby przyznali że, nie wiedzą nic w tej sprawie dlaczego nie ma Polskiego w najnowszym Note4. I kazali mu zwrócić sie do Google o update językowe ?.

Tak śledząc w sieci sprawę, wydaje się że język Polski jest wbudowany w KityKata ale jest zablokowany.
    Czy wiecie jak to można odblokować ?.
    Znalazłem w sieci instrukcję po polsku to z pewnoscią świadczy że Polski jest wbudowany. Dla ciekawych instrukcję zamieszczam.
    Na stronie 126 PDFa, umiesciłem notatkę, przypuszczam że włączenie opcji programistycznych powinno odblokować ukryte języki ale nie jestem pewien bo na KittyKacie nie pracowałem jeszcze.
  • Poziom 11  
    Dzięki, ściagnąłem ten plik ale on zdaje sie działa tylko jezeli na kablu ma telefon samsunga? bo u mnie (bez telefonu) daje komunikat:

Galaxy Note4 w Stanach a język Polski ?

Jak z tego wynika to do odblokowania języka wymagane jest włączenie roota.
    Pozatym czy korzystałeś(liscie) kiedyś z tego ASANSAM. He he możne to staropolski serwis: Zrób Pan (ASAN) to (SAM) :-), ale nazwiska i wspominane jezyki na forum takie arabskie. Też bidule są ignorowane jak MY i muszą ASANI radzić sobie SAMI.
    Nie wiem czy poradzić to koledze, oni na tych arabów tam strasznie cięci:-), pomysli że mu BinLadena podesłałem :-).

Pozatym zdaje się że odblokowanie roota grozi utratą gwarancji. ?. (tego nie wiem).
    Poradzę mu aby poszedł do autoryzowanego salonu T-MOBILE. Niech mu to odblokują. Bo to też u nich wrażliwy temat bo jest to w końcu przejaw segregacji rasowej w Stanach Ameryki Północnej. Do czego to doszło Białych teraz biją w Ameryce ( a mają za nic to na pewno) , Naszych podpitych polityków biją kobiety (policjantka tłukła posła leżącego po nogach aż miło, chce się krzyczeć z rozpaczy jak w "seksmisji" KOBIETY MNIE BIJĄ ! dobrze że to forum jeszcze jest zdominowane przez MĘŻCZYZN jest przynajmniej gdzie ponarzekać :-)), świat się przewraca do góry nogami !!!.

PS: W instrukcji Note4 wyczytałem że jest tam opcja "opcje programistyczne", czytałem też że uruchamia się to poprzez kikukrotne szybkie dotykowe klikanie. Wówczas te opcje są odblokowywane. Czy wiecie może czy włączenie "opcji prgramisty" to to samo co włączenie roota. Jeżeli to by było dostepne z klawiatury to nie powinno skutkować utratą gwarancji ?. Czekam jeszcze na wiedzę !.
    pozdrawiam serdecznie
    AK
  • Poziom 34  
    Samym ściągniętym plikimem nic nie zrobisz, do odblokowania jest potrzebny kluczyk sprzętowy, który kosztuje parę złotych.
    Opcje programistyczne nie mają nic wspólnego z rootem. Owszem, rootowanie może unieważnić gwarancję. Polski może być ukryty w sofcie ale nie musi - jeśli operator zamówił wersję 'okrojną' z języków nie obędzie się bez większych kombinacji.
    A tak na szybko - sprawdź czy zadziała aplikacja ze sklepu play - More Locale 2.
  • Poziom 11  
    OlekMTG napisał:
    A tak na szybko - sprawdź czy zadziała aplikacja ze sklepu play - More Locale 2.

Dzięki, przekazałem koledze gdyby zdecydował się zdjąć blokadę roota.

Myślisz że zdjęcie blokady roota, odsłoni więcej opcji językowych ?.

Czytałem artykuł oni tam faktycznie maja przechlapane z usługami:
    Przeczytaj artykuł

Rozmawiając z kolegą, potwierdził tam nie ma z kim załatwić sprawy, nic nie wiedzą i odsyłają do innych ....

pozdr
    AK

No niestety ja już wiem jak to można odblokować lub próbować odblokować. trzeba zdjąć roota z pomocą programu developerskiego adb i odblokować wybrane jezyki programem który podał kolega. Są w sieci dostępne programy i narzędzia. Ale złożoność problemu trochę kolegę wystraszyła i oddaje Note4 (zwraca) do operatora.
    Więc zamykam temat, dziękuję za pomoc. Co prawda nie wiem jak się zamyka temat ale zamykam bo nie ma już potrzeby jego rozwiązania. Usiłowałem pomóc koledze ale na odległość się nie da :-).