Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 24 - Numeracja wejść Integra 24 + 2 expandery + 2 wejścia z manipulatora

jacekKacz 08 Nov 2014 22:57 1845 3
Optex
    jacekKacz
    Level 9  
    Witam,
    Proszę o potwierdzenie, że podłączenie:
    Integra 24 z manipulatorem (adres 0)z włączonymi 2 wejściami , expanderami 0 i 1 (ustawione na dip swtichach) da następującą listę wejść:

1- centrala
    2- centrala
    3- centrala
    4- centrala
    5- manipulator (tego jestem pewien, bo działa mi wejście w testach)
    6- manipulator
    7-14 - expander 0 CA64E
    15-22 expander 1 CA64E

Pytanie dodatkowe - programuję z manipulatora... gdzie do jasnej... można włączyć lub wyłączyć wejścia w manipulatorze. Raz udało mi się to znaleźć i włączyłem, ale niestety bezskutecznie próbuję odszukać teraz.

Obiecuję - przejrzałem wątki, instrukcje i nie znalazłem odpowiedzi - u mnie w opcji Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia>Przeglądy nie ma tej opcji jak pisano tutaj na forum.
  • Optex
    luk9753
    Level 24  
    A czemu programujesz integrę z palca ? Kabel mozna zrobić za 5zł dosłownie 5zł. Osobiście nie wyobrażam sobie programowania centrali z palca, strata czasu i szukanie często głupio pochowanych funkcji.
  • Optex
  • Helpful post
    fred4u
    Level 26  
    jacekKacz wrote:
    Witam,
    Proszę o potwierdzenie, że podłączenie:
    Integra 24 z manipulatorem (adres 0)z włączonymi 2 wejściami , expanderami 0 i 1 (ustawione na dip swtichach) da następującą listę wejść:

1- centrala
    2- centrala
    3- centrala
    4- centrala
    5- manipulator (tego jestem pewien, bo działa mi wejście w testach)
    6- manipulator
    7-14 - expander 0 CA64E
    15-22 expander 1 CA64E

Pytanie dodatkowe - programuję z manipulatora... gdzie do jasnej... można włączyć lub wyłączyć wejścia w manipulatorze. Raz udało mi się to znaleźć i włączyłem, ale niestety bezskutecznie próbuję odszukać teraz.

Obiecuję - przejrzałem wątki, instrukcje i nie znalazłem odpowiedzi - u mnie w opcji Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia>Przeglądy nie ma tej opcji jak pisano tutaj na forum.

Ekspandery będą obsługiwać wejścia 8..16 i 17..24.
    Włączanie/wyłączanie wejść w manipulatorach, Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia i tam przewijaj aż dojdziesz do "Z.. w manipulatorze".