Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 24 - Numeracja wejść Integra 24 + 2 expandery + 2 wejścia z manipulatora

jacekKacz 08 Lis 2014 22:57 1407 3
  • #1 08 Lis 2014 22:57
    jacekKacz
    Poziom 8  

Witam,
    Proszę o potwierdzenie, że podłączenie:
    Integra 24 z manipulatorem (adres 0)z włączonymi 2 wejściami , expanderami 0 i 1 (ustawione na dip swtichach) da następującą listę wejść:

1- centrala
    2- centrala
    3- centrala
    4- centrala
    5- manipulator (tego jestem pewien, bo działa mi wejście w testach)
    6- manipulator
    7-14 - expander 0 CA64E
    15-22 expander 1 CA64E

Pytanie dodatkowe - programuję z manipulatora... gdzie do jasnej... można włączyć lub wyłączyć wejścia w manipulatorze. Raz udało mi się to znaleźć i włączyłem, ale niestety bezskutecznie próbuję odszukać teraz.

Obiecuję - przejrzałem wątki, instrukcje i nie znalazłem odpowiedzi - u mnie w opcji Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia>Przeglądy nie ma tej opcji jak pisano tutaj na forum.

0 3
  • #2 09 Lis 2014 04:13
    luk9753
    Poziom 24  

A czemu programujesz integrę z palca ? Kabel mozna zrobić za 5zł dosłownie 5zł. Osobiście nie wyobrażam sobie programowania centrali z palca, strata czasu i szukanie często głupio pochowanych funkcji.

0
  • #3 09 Lis 2014 07:39
    jacekKacz
    Poziom 8  

no tak, ale nie mam do czego tego kabla podpiąć;-)

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lis 2014 09:08
    fred4u
    Poziom 22  

jacekKacz napisał:
    Witam,
    Proszę o potwierdzenie, że podłączenie:
    Integra 24 z manipulatorem (adres 0)z włączonymi 2 wejściami , expanderami 0 i 1 (ustawione na dip swtichach) da następującą listę wejść:

1- centrala
    2- centrala
    3- centrala
    4- centrala
    5- manipulator (tego jestem pewien, bo działa mi wejście w testach)
    6- manipulator
    7-14 - expander 0 CA64E
    15-22 expander 1 CA64E

Pytanie dodatkowe - programuję z manipulatora... gdzie do jasnej... można włączyć lub wyłączyć wejścia w manipulatorze. Raz udało mi się to znaleźć i włączyłem, ale niestety bezskutecznie próbuję odszukać teraz.

Obiecuję - przejrzałem wątki, instrukcje i nie znalazłem odpowiedzi - u mnie w opcji Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia>Przeglądy nie ma tej opcji jak pisano tutaj na forum.

Ekspandery będą obsługiwać wejścia 8..16 i 17..24.
    Włączanie/wyłączanie wejść w manipulatorach, Sprzęt>Manipulatory>Ustawienia i tam przewijaj aż dojdziesz do "Z.. w manipulatorze".

0