Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lubeck cc_22 nie pamięta kanałów radiowych

kacm 05 Maj 2005 12:16 1107 2
  • #1 05 Maj 2005 12:16
    kacm
    Poziom 9  

Witam. Z pomocą kolegów z Elektrody udało mi się rozkodować radio, niestety musiałem kupić nową pamięć ponieważ urwałem nóżkę w orginalnej pamięci 4c016(smd) kupiłem 24LC16(dil 8) i po wlutowaniu okazało się, że radio nie pamięta zakodowanych kanałów radiowych, czy jest to może wina nowej pamięci albo może jakaś inna przyczyna. Sprawdzałem napięcia zasilające pamięć i wynoszą one 4.99V. Proszę o pomoc.

0 2
  • #2 05 Maj 2005 13:33
    SlaweK
    Poziom 43  

Dwa objawy ktore opisałeś, brak zapamiętywania stacji i w innym temacie to że musiałeś zawisić kod w pamięci bo za każdym razem trzeba go było wpisywać jasno wskazują na uszkodzenie w gałęzi zasilania podtrzymujące pamięć. Po prostu zabrałeś się od złej strony, wystarczyło odczytać kod i od razu szukać uszkodzenia. Radio z aktywnym kodem nie powinno wołać o kod po każdym włączeniu jeśli ma napięcie potrzymujące. Więc woltomierz w rękę i szukaj gdzie ono znika.

SławeK

0
  • #3 05 Maj 2005 19:35
    kacm
    Poziom 9  

Już zrobiłem radyjko. W oryginalnej pamięci 4c016 8 i 7 nóżka była podłączona do +5V, jak wymieniłem pamięć na 24LC16 to też tak podłączyłem i radio nie pamiętało ustawianych częstotliwości kanałowych, odłączyłem 7 nóżkę od +5V i wszystko wróciło do normy i jest OK ;-).
    Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie rady.

0