Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilarka PN3800 - nie można uruchomić startuje i gasnie

08 Lis 2014 23:16 3387 21
  • Poziom 11  
    Witam,
    w związku z tym ze "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" wszedłem w posiadanie pilarki PN3800 (brand LEROY MERLIN).
    niestety nie mogę jej uruchomić
    poniżej link do filmiku "jak działa" , a raczej nie działa
    PILARKA PN3800 nie w akcji
    zrobiłem remont gaźnika ( zakupiłem kpl. naprawczy - kpl. uszczelek i membran)
    Niestety, bez pozytywnego rezultatu dalej jest tak samo :(
    czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić (po za oddaj do serwisu oraz wyrzuć na śmietnik i kup STHILL)
    z góry dziękuję za konstruktywne komentarze
  • Poziom 2  
    Rozumiem, ze odpalasz ją na ssaniu i zaraz gaśnie a potem sanie wyłączasz i pilarka dalej odpala i gaśnie? Chyba nie dusisz jej cały czas na ssaniu?

Sprawdziłeś wszystkie wężyki, sprężynki itd. A filtr paliwa w baku?
  • Poziom 21  
    Weź ją do ciepła, i spróbuj odpalić bez ssania. :D
  • Poziom 11  
    Próbowałem - nie pomaga... Filmik nagrany w temp +22st :-(
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Na świecy iskra jest (co słychać), gaźnik po wymianie wszystkiego co można. :(
  • Poziom 17  
    Można jeszcze go ustawić, a nawet należy to zrobić a uprzednio go wyczyścić dokładnie, iskrę to sprawdzisz nie na słuch, ale naocznie poprzez wykręcenie świecy i przystawienie do cylindra i pociągnięcie za szarpak. Zrób te rzeczy co pisałem i zobaczymy co dalej, pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 34  
    Jaki jest ciśnienie sprężania.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Połączenie gaźnik cylinder szczelne, gaźnik czyszczony (rozebrany w pył i przemyty i przedmuchany) złożony przygotowany do regulacji śruby L i H wkręcone pi czym jeden obrót cofnięte.
    Faktycznie spróbuję świecę zmienić choć na tej iskra jest (sprawdzane nie na słucha a na "oko" tzn wykręcona świeca wsadzona do fajki i szarpakiem targane- skacze jak ta lala)
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    świeca zmieniona - bez zmian :(
    jeszcze jedno pytanie z tych za 100 pkt.
    w układzie paliwowym jest taka pompka ( przeźroczysta miękka bańka) którą się przed startem wciska 2-3 razy.
    powiedzcie, czy ona ma ciągnąć paliwo z gaźnika (tak jakby wymuszała pociągniecie paliwa przez główną rurkę paliwową)?
    Czy ona ma pchać paliwo do gaźnika ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    no to dobrze podłączyłem :)
    co nie zmienia faktu że nadal nie działa :(
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    to przyglądanie zaczyna być niebezpieczne - dziś w nocy mi się przyśnił ... ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Membrany dobrze założone...otwór impulsowy...to taka dzirka w jednym z dekielków?? Jesli tak to drożna
    Tłok nie porysowany wygląda OK
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Dość często trafiają do mnie ludzie z"chińczykami".Te piły pracują przy inny stosunku oleju do paliwa.Miesza się je w stosunku 1:25,czyli setka oleju na 2,5 l paliwa.Niby proste..a wciąż trafiają z zatartym silnikiem.Przyczyna prosta,za mało oleju..Ludzie nie czytają instrukcji,i notorycznie leją sto ml oleju na 5 litrów paliwa...a potem takie efekty.Te piły są przystosowane do paliwa o liczbie oktanowej maks.90..czyli niedostępnego u nas stąd ten wymóg odnośnie olejenia.Może po prostu piła jest już przytarta lub zatarta?
  • Poziom 11  
    Konkurs wygrywa Rycho T
    Prawdopodobnie otworek był przypchany
    Piła chodzi jak zła
    Dzięki serdeczne za wskazówki i pomoc po trze tygodniach walki z żywiołem wystarcxył jeden dzień z "elektrodą"
    Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki