Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42LM3400 - Podłączenie TV z kinem domowym

mlody90 09 Lis 2014 10:37 1134 7
  • #1 09 Lis 2014 10:37
    mlody90
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z podłączeniem dźwięku z dekodera do kina domowego a mianowicie od wczoraj jestem posiadaczem dekodera cyfrowego Polsatu PVR HD 7000, wcześniej miałem telewizje N i tam nie miałem problemu bo na dekoderze miałem wyjście na czincze i tylko łączyłem dekoder z kinem właśnie czinczami i działało a na nowym dekoderze z Polsatu nie mam wyjścia na czincze. Podpowiedzcie jak mam połączyć kino z tunerem albo kino z TV żebym miał dźwięk na kinie domowym, bardzo proszę o pomoc.
    Zestaw jaki posiadam
    TV: LG42 LM3400
    Dekoder: PVR HD 7000
    Kino domowe: LG LH-T 255

0 7
  • #2 09 Lis 2014 13:19
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proponuje wykorzystać gniazdo EUROSCART do uzyskania dźwięku na zestawie kina domowego. Należy tylko zaopatrzyć się w przewód, który z jednej strony ma wtyk EURO a z niego wychodzą dwa przewody zakończone wtyczkami typu CHINCZ. Przykładowy wygląd masz na załączonym zdjęciu.

Z uwagi na to, że nie ma pewności, czy we wtyczce EURO podłączone są te przewody we właściwą stronę, można pokusić się i zakupić przewód który ma sześć wyprowadzeń tych przewodów. Wygląd przykładowego masz poniżej.

Przewód z dwoma wyprowadzeniami może mieć końcówki podłączone w przeciwną stronę, a przy sześciu masz cały komplet i na pewno te, których szukasz tam są. Powodzenia i pozdrawiam.

0
  • #3 09 Lis 2014 20:34
    mlody90
    Poziom 8  

No tylko że juz próbowałem podlaczenia przez gniazdo euro przejsciowka scart no i później czinczami do kina domowego i nie ma dźwięku. Dodam tylko że tuner z Tv mam połączony kablem hdmi

0
  • #4 09 Lis 2014 21:50
    mihal2002
    Poziom 43  

mlody90 napisał:
    Dodam tylko że tuner z Tv mam połączony kablem hdmi
    mlody90 napisał:
    i nie ma dźwięku

I to normalne bo go nigdy nie uzyskasz.
    Sygnał cyfrowy a sygnał analogowy. Opcja szukaj i opisów mnóstwo.

0
  • #5 09 Lis 2014 22:34
    mlody90
    Poziom 8  

Czyli że przy takim połączeniu nie uzyska dzwięku?? To jak mam to zrobić żeby wszystko zagrało

0
  • #6 09 Lis 2014 22:43
    mihal2002
    Poziom 43  

mlody90 napisał:
    Czyli że przy takim połączeniu nie uzyska dzwięku??

A jakie masz? Bo tu nic nie pisze o twoim podłączeniu co z czym i jak. Tyle że
    mlody90 napisał:
    Dodam tylko że tuner z Tv mam połączony kablem hdmi

0
  • #7 09 Lis 2014 22:50
    mlody90
    Poziom 8  

W tej chwili wuglada to tak
    TV ---> dekoder kablem hdmi
    TV ---> kino domowe przejsciówka scart i kable czincze

0
  • #8 10 Lis 2014 17:30
    mihal2002
    Poziom 43  

mlody90 napisał:
    W tej chwili wuglada to tak
    TV ---> dekoder kablem hdmi
    TV ---> kino domowe przejsciówka scart i kable czincze

Tak jak myślałem.
    To teraz dekoder podepnij przejściówką scart i kablem RCA z kinem i będziesz miał dźwięk.

0