Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tethering - Jak z laptopa przekazac internet kablem?

09 Lis 2014 12:02 1731 3
  • Poziom 38  
    Witam.
    Sytuacja wygląda następująca. Przez jakiś miesiąc dwa muszę łączyć się z internetem bezprzewodowa na moim stacjonarnym komputerze.
    Aktualnie mam podłączony : telefon z androidem - kabel USB - PC. Wszystko jest tylko że -mam albo 1 albo 0 kresek, czasem potrzebuje robić coś i na komputerze i korzystać z telefonu (a wiadomo na krótkim kablu ciężko), a pozatym czasem bateria padnie i musze czekać aż podładuje się do iluś tam procent. Mam nieużywanego laptopa Acer (bardzo słaba jednostka) z zainstalowanym Windowsem 7. Laptop łapie już stabilne 2 kreski sygnału. Moje pytanie brzmi - jak użyć laptopa jako "karty Wi-Fi" ? Laptop z PC mogę połączyć za pomocą kabla USB albo LAN, jest mi to obojętne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy na laptopie ustawić udostępnianie połączenia sieciowego i połączyć przewodem z komputerem stacjonarnym.

Polecałbym jednak kupić za parę groszy używaną kartę WiFi.
  • Poziom 38  
    mbo napisał:
    Polecałbym jednak kupić za parę groszy używaną kartę WiFi.

No właśnie nie chce tak robic, bo kumpel naciął się już na taką kartę za bodajże 20 zł i korzystanie z internetu to była męka. Duży ping, duże skoki w prędkości internetu, czasowe przerwy. Jak kupił dopiero router Tp-Linka służący jako właśnie "karta Wi-Fi" za 100 zł wszystkie problemu ustąpiły.

Ok, dzięki wielkie, popatrzę później.