Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yampp3usb - nie potrafię skompilować

nighthawk89 09 Lis 2014 12:18 666 2
  • #1 09 Lis 2014 12:18
    nighthawk89
    Poziom 14  

Witam, posiadam yamppa3usb kiedyś kupiłem na elce i wszystko było ok dopóki nie chciałem zmienić lcd z 2x16 na 4x20 , nie znam dobrze winavr ale z wiedzy którą nabyłem udało mi się zmienić w pliku constants.h lcd z 2x16 na 4x20 plik makefile zmieniłem z atmega 161 na atmega 162 bo taki mam, i przy próbie skompilowania wszystkiego wyrzuca mi błąd:

Code:
    avr-gcc -c -g -Os -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-ahlms=printf.lst -mcall-prologues -I./yampp3lib -mmcu=atmega162 -I

. printf.c -o printf.o
    In file included from yampp3_usb.h:52,
                     from printf.c:43:
    c:/winavr-20100110/lib/gcc/../../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete.  U
    se <avr/interrupt.h>."
    printf.c: In function 'both_progputs':
    printf.c:61: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_progputs' differ in signedness
    printf.c:62: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'uart_progputs' differ in signedness
    printf.c: In function '_p_vprintf':
    printf.c:139: warning: pointer targets in assignment differ in signedness
    avr-gcc -c -g -Os -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-ahlms=usb.lst -mcall-prologues -I./yampp3lib -mmcu=atmega162 -I. u
    sb.c -o usb.o
                     from usb.c:42:
    c:/winavr-20100110/lib/gcc/../../avr/include/avr/signal.h:36:2: warning: #warning "This header file is obsolete.  U
    se <avr/interrupt.h>."
    usb.c: In function 'usb_handler':
    usb.c:166: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'usb_readblock' differ in signedness
    avr-gcc -c -g -Os -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-ahlms=control.lst -mcall-prologues -I./yampp3lib -mmcu=atmega162 -
    I. control.c -o control.o
                     from control.c:56:
    se <avr/interrupt.h>."
    control.c: In function 'get_rem_code':
    control.c:958: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'both_progputs' differ in signedness
    control.c: In function 'setup_rem':
    control.c:1010: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'both_progputs' differ in signedness
    avr-gcc -c -g -Os -Wall -Wstrict-prototypes -Wa,-ahlms=yampp3_usb.lst -mcall-prologues -I./yampp3lib -mmcu=atmega16
    2 -I. yampp3_usb.c -o yampp3_usb.o
                     from yampp3_usb.c:157:

se <avr/interrupt.h>."
    yampp3_usb.c: In function 'format_new_disk':
    yampp3_usb.c:732: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strncpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:732: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strncpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:749: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strncpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:759: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strncpy_P' differ in signedness
    yampp3_usb.c:762: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strncpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:762: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strncpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:766: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strncpy_P' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'init_stuff':
    yampp3_usb.c:895: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcmp_P' differ in signedness
    yampp3_usb.c:897: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcpy_P' differ in signedness
    yampp3_usb.c:905: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'both_progputs' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'pl_disp':
    yampp3_usb.c:1080: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_puts' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'se_disp':
    yampp3_usb.c:1095: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_puts' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1102: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_puts' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'menu_disp':
    yampp3_usb.c:1141: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_progputs' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'lcd_centerprint':
    yampp3_usb.c:1275: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strlen_P' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1275: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strlen' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1298: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_progputs' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1300: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_puts' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'create_scroll_data':
    yampp3_usb.c:1897: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1898: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1898: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1899: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1900: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1900: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strcat' differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'play_song':
    yampp3_usb.c:1953: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1953: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1973: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1973: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1974: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1974: warning: pointer targets in passing argument 2 of 'strcpy' differ in signedness
    yampp3_usb.c:1976: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'strlen' differ in signedness
    yampp3_usb.c:2037: warning: pointer targets in initialization differ in signedness
    yampp3_usb.c: In function 'main':
    yampp3_usb.c:2524: warning: pointer targets in passing argument 1 of 'lcd_progputs' differ in signedness
    avr-gcc -x assembler-with-cpp    -c -Wa,-gstabs,-a=Glcd_1.asm.lst -mmcu=atmega162 -I. Glcd_1.asm -o Glcd_1.o
    avr-gcc -x assembler-with-cpp    -c -Wa,-gstabs,-a=Glcd_2.asm.lst -mmcu=atmega162 -I. Glcd_2.asm -o Glcd_2.o
    avr-gcc Glcd_1.o Glcd_2.o printf.o usb.o control.o yampp3_usb.o C:\WINAVR/avr/lib/libc.a ./yampp3lib/yampp3lib.a -W
    l,-Map=yampp3_usb.map,--cref -mmcu=atmega162 -o yampp3_usb.elf
    avr-gcc: C:\WINAVR/avr/lib/libc.a: No such file or directory
    make: *** [yampp3_usb.elf] Error 1
    rm Glcd_2.o Glcd_1.o
    Nie można odnaleźć G:\moje\Documents\elektronika\pdf+wsad do procka\yampp3_usb\*.elf.
    Nie można odnaleźć G:\moje\Documents\elektronika\pdf+wsad do procka\yampp3_usb\*.map.
    Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

Kiedy ja tam nie mam żadnego pliku .elf ani .map .
    Czy ktoś powie mi co robie źle?
    W załączniku wszystko co mam do yamppa, jest to program bez moich zmian którego też nie da się skompilować

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Cze 2015 21:18
    szelus
    Specjalista - Mikrokontrolery

Cytat:
    Code:
    avr-gcc: C:\WINAVR/avr/lib/libc.a: No such file or directory 

Masz gdzieś w makefile na sztywno wbitą złą ścieżkę do WinAVR, bo z reszty komunikatów wynika, że masz zainstalowane w c:/winavr-20100110.

1
  • #3 30 Cze 2015 21:23
    nighthawk89
    Poziom 14  

I o to chodzilo. Dziekuje

0