Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W715 - Taśma LCD - Ekran - Brak obrazu, podświetlenie OK

09 Lis 2014 12:39 984 6
 • Poziom 9  
  Witam !
  Otóż dorwałem ten telefonik na zasadzie "naprawisz - to twój". Stary model telefonu, więc jego naprawa to dla moich umiejętności jeszcze nie jest wyzwanie.

  Otóż na początku w telefonie nie działał przedni panel(Przyciski typu OK, odbierz, zakończ, włącz itp.) - Po rozebraniu wyszło że tasiemka pęknięta. Ekran chodził w porządku. Zamówiłem na allegro tasiemkę z głośnikiem przednim(Kamerę wyjąłem scyzorykiem z poprzedniej). Po zamontowaniu jej nadszedł czas na próbę - telefon skręcony na szybko, bez wszystkich plastików, włączam - podświetlenie przycisków, przyciski chodzą. Głośnik wydaje jakieś dźwięki, zaś ekran mimo że w pełni podświetlony, to nie pojawia się(mimo dźwięków z głośnika) obraz, a jedynie jeden poziomy paseczek milimetrowy a obok niego latają dwa kolejne. Gdy animacja(jak mniemam) ustaje, paski znikają a ekran jest jedynie podświetlony. Nadmienię również że tasiemka jest odrobinę krótsza, przez co założenie płytki na "zaczepy" wydaje się nie możliwe bez lekkiego odsunięcia w górę slidera(Tak do klawiszy "#, 0 *")

  Moim pytaniem jest więc - podłoże problemu. Część odpowiedzialną zamierzam domówić, aczkolwiek chciałbym mieć pewność którą(Ekran / nowa tasiemka)
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Stawiam na taśmę :)
 • Poziom 9  
  Dziękuję za odpowiedź, tak więc przechodząc do sedna:
  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).


  Czy takowa tasiemka nada się ?
 • Poziom 33  
  Tak, tylko napewno popsuję się szybciej niż oryginalna
 • Poziom 9  
  Wymieniłem całą taśmę, zamówiłem oryginalną. Niestety problem wciąż ten sam. Szukamy dalej przyczyny. Kilkukrotnie potraktowałem i płytkę nawigacyjną i ekran spirytusem, nawet udało mi się 2 razy zmusić przypadkiem telefon do wyświetlenia obrazu(pomigotał, po ok. 2 sekundach powróciły kreseczki)
  Wyświetlają się tylko wtedy kiedy ekran coś animowanego wyświetla(logo, demo filmik etc.)
 • Poziom 15  
  Gdzie zamówiłeś tą taśmę i ile za nią zapłaciłeś?
 • Poziom 9  
  Na allegro, koszta +30zł