Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124L 470KM - Brak ciśnienia oleju

rhx 09 Lis 2014 13:41 2232 4
  • #1 09 Lis 2014 13:41
    rhx
    Poziom 8  

Witam. Przeglądam wszystkie tematy na wszystkich forach i niestety nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Mianowicie posiadam Scanie 124L 470KM, Scania na wolnych obrotach gubi ciśnienie oleju do takiego stopnia że zapala się kontrolka. Po dodaniu gazu kontrolka znika i ciśnienie się podnosi ale jest nie takie jakie powinno być. W aucie wymieniona turbosprężarka, intercooler, pompa oleju, komplet panewek, "patyczki od lodów" są ok, z wałkiem rozrządu wszystko w porządku, sprawdzali w Iławie. Skończyły się moje pomysły więc zakładam temat.

0 4
  • #2 09 Lis 2014 18:39
    szaman108
    Poziom 29  

Zaworek w pokrywie chłodnicy oleju sprawdzony i w obudowie odśrodkowego filtra oleju ,,wirówka" także?Numer 10 i 11 w przypadku chłodnicy olejowej i numer 11 i 12 w przypadku wirówki.Nie zapomnij o tym że nie tylko tłoczki mogą ulec zużyciu obudowy także.A tak przy okazji jeśli to nie tajemnica to u kogo byłeś w Iławie na tym sprawdzeniu?

0
  • #3 12 Lis 2014 21:38
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

szaman108 napisał:
    A tak przy okazji jeśli to nie tajemnica to u kogo byłeś w Iławie na tym sprawdzeniu?

Pewnie w IZNS...

0
  • #4 12 Lis 2014 23:40
    szaman108
    Poziom 29  

Gdyby Scania używała silników typu Leyland SW400 lub SW680 i kilka innych modeli z tej ,,stajni" to można by ewentualnie tam się udać :D To oni jeszcze istnieją?

0
  • #5 14 Lis 2014 10:52
    rhx
    Poziom 8  

Przepraszam że dopiero odpowiadam ale nie było mnie. W Iławie byłem w http://rsy.ilawa.pl/proces3.htm - słyszałem o nich dobre opinie ale jak wiadomo ile ludzi tyle opinii. Dzięki za odpowiedź i schematy. Zaraz będę sprawdzał dam znać co i jak - czy coś pomoże czy będzie trzeba szukać dalej. Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam.

0