Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124L 470KM - Brak ci¶nienia oleju

rhx 09 Nov 2014 13:41 3243 4
 • #1
  rhx
  Level 11  
  Witam. Przegl±dam wszystkie tematy na wszystkich forach i niestety nie mogę znaleĽć rozwi±zania mojego problemu. Mianowicie posiadam Scanie 124L 470KM, Scania na wolnych obrotach gubi ci¶nienie oleju do takiego stopnia że zapala się kontrolka. Po dodaniu gazu kontrolka znika i ci¶nienie się podnosi ale jest nie takie jakie powinno być. W aucie wymieniona turbosprężarka, intercooler, pompa oleju, komplet panewek, "patyczki od lodów" s± ok, z wałkiem rozrz±du wszystko w porz±dku, sprawdzali w Iławie. Skończyły się moje pomysły więc zakładam temat.
 • #2
  szaman108
  Level 31  
  Zaworek w pokrywie chłodnicy oleju sprawdzony i w obudowie od¶rodkowego filtra oleju ,,wirówka" także?Numer 10 i 11 w przypadku chłodnicy olejowej i numer 11 i 12 w przypadku wirówki.Nie zapomnij o tym że nie tylko tłoczki mog± ulec zużyciu obudowy także.A tak przy okazji je¶li to nie tajemnica to u kogo byłe¶ w Iławie na tym sprawdzeniu?
 • #3
  saron22
  Trucks specialist
  szaman108 wrote:
  A tak przy okazji je¶li to nie tajemnica to u kogo byłe¶ w Iławie na tym sprawdzeniu?


  Pewnie w IZNS...
 • #4
  szaman108
  Level 31  
  Gdyby Scania używała silników typu Leyland SW400 lub SW680 i kilka innych modeli z tej ,,stajni" to można by ewentualnie tam się udać :D To oni jeszcze istniej±?
 • #5
  rhx
  Level 11  
  Przepraszam że dopiero odpowiadam ale nie było mnie. W Iławie byłem w http://rsy.ilawa.pl/proces3.htm - słyszałem o nich dobre opinie ale jak wiadomo ile ludzi tyle opinii. Dzięki za odpowiedĽ i schematy. Zaraz będę sprawdzał dam znać co i jak - czy co¶ pomoże czy będzie trzeba szukać dalej. Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam.