Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa do ścieków załączana przez zewnętrzne czujniki oraz dodatkowe alarmowanie

unky 09 Lis 2014 14:40 1047 5
 • #1 09 Lis 2014 14:40
  unky
  Poziom 18  

  Witam
  Na działce mam małą pompę zatapialną do ścieków. Do tej pory stosowałem klasyczne pompy do ścieków z pływakiem uruchamiającym pompę - zawsze kupowane w Castoramie więc to raczej była chińszczyzna.
  Postanowiłem jednak ulepszyć ten system gdyż w ciągu ostatniego półrocza już dwa razy miałem zdarzenie że pompa się "podwiesiła" i nie uruchomiła się automatycznie co spowodowała wybicie szamba.
  Chciałbym zastosować jakąś automatykę z czujnikami które zasygnalizowałyby mi stan alarmowy studni (jeżeli pompa by się popsuła) oraz same uruchamiałyby pompę po przekroczeniu stanu górnego szamba. Zależy mi na tym aby pompa był bez pływaka i uruchamiana z zewnętrznej automatyki. Chciałbym również mieć możliwość ręcznego uruchomienia pompy aby przeprowadzić od czasu do czasu test działania. Dobrze by było jeszcze zintegrować ją z systemem alarmowym ale nie jest to kluczowe ale jeżeli nie podrożyłoby to zbytnio kosztów to w sumie byłaby to też fajna cecha (po przekroczeniu stanu alarmowego w przypadku awarii pompy)
  Co byście mogli mi doradzić w tym zakresie? Pompa + automatyka do tego.
  Do tej pory stosowałem pompy o mocy do 200W na 230V więc moc mogłaby być
  właśnie taka.
  Pozdrawiam

  0 5
 • #2 09 Lis 2014 14:49
  Krzysztof Reszka
  Moderator Elektrotechnika

  To jest rozwiązanie dla kolegi i bezpieczne do tego stycznik dobrać w zależności od obciążenia pompy .Szczegulnie polecam ten drugi bo ma alarm wbudowany.
  http://www.fif.com.pl/produkt/56/855
  http://www.elektron.zgora.com.pl/index.php?pa...category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=3

  Na przyszłość proszę o korzystanie z tagów URL, szczególnie przy podawaniu długich adresów, gdyż pomijanie ich, może nadmiernie rozszerzać stronę, co nie jest zbyt miłe dla czytających. [retrofood]

  0
 • #5 09 Lis 2014 21:17
  unky
  Poziom 18  

  Myślę że takie sterowanie byłoby dla mnie odpowiednie:
  Sterownik 1 pompy SP-8AK
  Z dokumentacji nie wynika jednoznacznie czy musiałbym do tego zakupić styczniki dla załączania pompy czy pompę podłączam właśnie bezpośrednio do tego urządzenia?

  0
 • #6 09 Lis 2014 21:37
  1500759
  Użytkownik usunął konto