Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w210, 300TD - Automatyczna skrzynia biegów szarpie

09 Lis 2014 14:51 7497 7
  • Poziom 9  
    Witam. Mam nadzieję że dobrze trafiłem z tematem. Mam mercedesa W210 300TD, 1999 rok prod, sedan, oczywiście automat. Od jakiegoś czasu zaczęło się szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2. Jak jest ciepły jakby to ustawało. Ale na postoju "P" zauważyłem dzisiaj siedząc w samochodzie delikatne szarpnięcia jakby samochód chciał ruszać, fakt że było to przez ułamek sekundy, potem znowu i znowu po jakimś czasie. Pojęcia nie mam dlaczego, poza tym wszystkie biegi działają, również przy przełączaniu ich manualnie. Zauważyłem również że zdarza się sporadycznie że jak dodaje gazu to samochód rusza po chwili. Tak jakby po delikatnym wejściu na obroty dostawał dopiero ciśnienie oleju żeby ruszyć i wtedy jest efekt taki, jakby szybko sprzęgło puścić. Pojęcia nie mam kiedy wymieniany był olej. Może jest stary ? może za mało ? może filtr nie ma swojej drożności ? może miał ktoś podobny przypadek ?
    Poproszę o jakieś sugestie... Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Wymiana oleju i filtra nie wiele pomoże na dłuższą metę ,wypłucze nieczystości ze sterownika i nie tylko i w ten sposób pogorszy prace skrzyni,żeby nie wchodzić w koszty sprawdź poziom oleju jeśli jest ok to trzeba szykować się na naprawę skrzyni
  • Poziom 9  
    Dziękuje za szybką odpowiedź. Sprawdziłem stan oleju i jest za mało...
    Olej pokazał się na końcówce miarki przy zimnym silniku i to nie odpalonym gdzie powinno go być jeszcze więcej... zaczynam się zastanawiać czy kiedykolwiek stan oleju był sprawdzany.
  • Spec od Mercedesów
    merc124t napisał:
    Wymiana oleju i filtra nie wiele pomoże na dłuższą metę ,wypłucze nieczystości ze sterownika i nie tylko i w ten sposób pogorszy prace skrzyni,

Trochę dziwne słowa w ustach mechanika samochodowego...
    Do wymiany oleju w silniku też w ten sposób podchodzisz?
    Lepiej nie wymieniać - tylko dolewać?
    wilkot1977 napisał:
    Pojęcia nie mam kiedy wymieniany był olej.

Skoro nie wiesz - to wymień. Auto swoje lata już ma, i bardzo wątpię że ktoś wymienił olej licząc się z tym, że auto będzie sprzedawane. Obejrzyj olej na miarce: czy nie jest spalony, czy nie śmierdzi spalenizną, czy jest przezroczysty - wtedy będziesz miał jakieś przybliżone informacje na temat jakości oleju i eksploatacji skrzyni. Może jest zły gatunek oleju w skrzyni? Co prawda to stary typ ASB, ale taką też można złym olejem "załatwić".
    wilkot1977 napisał:
    na postoju "P" zauważyłem dzisiaj siedząc w samochodzie delikatne szarpnięcia jakby samochód chciał ruszać

Może jesteś po prostu przewrażliwiony? To jest tak samo, jak by przy manualnej skrzyni powiedzieć, że auto szarpie na biegu neutralnym.
  • Poziom 28  
    Gerri w 1999 roku to będzie już chyba 722.6.
    Skrzynia jest diagnozowalna z poziomu Star Diagnosis - może warto podjechać do kogoś z wiedzą i sprzętem, żeby ją "przejrzał" ? Oczywiście, po uprzedniej wymianie filtra i oleju na właściwy.
  • Poziom 9  
    Owszem wrażliwy trochę jestem ale jak ktoś dba to woli zapobiegać niż leczyć. Myślę że wymiana oleju i filtra nie pogorszy a na pewno coś da... W Renault Clio mojej żony był przypadek szarpania i przejścia skrzyni w tryb awaryjny, winą były elektrozawory. Później trzeba było adaptacje skrzyni robić. Mam nadzieję że w moim tego nie będzie natomiast nie wiem czy w W210 robi się adaptację skrzyni ? Fakt że olej bardzo ale to bardzo dużo daje. Dzisiaj dzwonię i umawiam się na wymianę, znalazłem kiedyś świetny zakład gdzie robią tylko skrzynię. Chłopaki "z jajami"
  • Poziom 17  
    Witam wystarczy powąchać olej ze skrzyni i można cokolwiek powiedzieć czy sensowna jest wymiana oleju i filtra czy tyko jest nabijanie kasy warsztatowi , a i tak później się kończy na naprawie skrzyni....
  • Poziom 9  
    Olej i filtr w skrzyni wymienione. Jedno i drugi miało już serdecznie dosyć. Skrzynia sprawdzona i jest w stanie idealnym. Teraz praktycznie nie czuć zmiany biegów, wszystko chodzi płynnie i ja należy. Pozdrawiam i dziękuję za sugestie