Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 50PA6500 - przepuści dźwięk 5.1?

szyminn 09 Lis 2014 14:53 600 3
  • #1 09 Lis 2014 14:53
    szyminn
    Poziom 2  

Witam, podpiąłem PC pod TV LG 50PA6500 przewodem HDMI , a dalej TV do amplitunera przewodem optycznym, czy TV przepuści dźwięk 5.1 z PC na amplituner, bo jak na razie to w głośnikach podpiętych do ampli jest dźwięk tylko z dwóch głośników.

0 3
  • #2 09 Lis 2014 16:22
    duczka

Poziom 25  

Przepuści, tylko musisz mieć skonfigurowane PC pod dzwięk 5.1.

0
  • #3 09 Lis 2014 16:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Generalnie, telewizory przepuszczają dźwięk 5.1 na wyjście optyczne tylko z urządzeń wbudowanych do Tv, np. dekoder.
    Napisałem generalnie, bo zdarzają się modele, które robią to również dla urządzeń podpiętych do wejść telewizora. Trudno powiedzieć, czy ten model należy do tego grupy.
    Przy sprawdzaniu proszę pamiętać, że wyjście optyczne w telewizorze powinno być ustawione na Dolby Digital lub Auto. No i video przy którym kolega testuje te wyjście, musi mieć dźwięk 5.1.

Również można sprawdzić w instrukcjach, czy urządzenia wspierają funkcję ARC - Audio Return Chanel. W przypadku tego rodzaju połączenia, dźwięk 5.1 jest zawsze przenoszony do wzmacniacza, jeżeli taki format audio jest dostarczony do Tv.

0
  • #4 09 Lis 2014 16:59
    szyminn
    Poziom 2  

Zmieniłem sposób podłączenia, dałem PC>ampli>TV przez HDMI, pozmienałem ustawienia w potplayerze i idzie 5.1, jak film oglądam,
    ale w Assassin's creed jest stereo, a w opcjach gry nie widzę żeby można było zmienić na 5.1.

0