Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JOHN DEERE 6230 brak hydrauliki i wspomagania

09 Lis 2014 19:16 4038 7
  • Poziom 6  
    Witam .
    Mam problem z John Deere 6230 a mianowicie przestała działać cała hydraulika zewnętrzna i wewnętrzna oraz wspomaganie układu kierowniczego.Mam pytanie czy jest to wina elektryki?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Raczej tak,tam jest sporo elektrozaworów.
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź.Mam nadzieję że to może też być elektryka,chyb żeby nie... .(ale to dopiero w środę ten temat będę ruszał)
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Witam.Dawno się nie odzywałem więc troszkę rozwinę ten temat który zacząłem.A mianowicie
    filtr o którym kolega pisał został wymyty w trakcie wymiany olej i dwóch filtrów w skrzyni gdzie od tego zacząłem poszukiwanie całej usterki hydrauliki,ponieważ sporo był przekroczony limit mtg od wymiany do wymiany oleju(przypomnę filtry co750mtg a olej co 1500mtg sie wymienia)Później zaczęły się pomiary ciśnienia w bloku zaworowym z tyłu.I tu rewelacji nie było podejrzewam że poszły opiłki wraz z olejem do rozdzielacza i zaciął sie któryś zawór na przelewie bo jest niskie ciśnienie wewnątrz i wtedy daj znacznie znać o sobie zawór priorytetowy.Rozmawiałem z kolegą z serwisu i powiedział że rączek tam dalej samemu to nie ma co pchać,więc kazałem dla właściciela przekazać traktor do serwisu.To tak w wielkim skrócie.Czekam na rozwiniecie się sytuacji bo sam jestem ciekawy
  • Poziom 2  
    Raczej w tym wypadku to nie jest wina elektryki, nawet przy zacięciu zaworu ciśnienie w układzie hydraulicznym będzie obecne. Trzeba sprawdzić wydajność pompy.
  • Poziom 6  
    Więc tak:
    Przepraszam za ciszę z mojej strony.
    Problem tkwił w tym ,że właściciel zagotował kilka razy olej w skrzyni przez nie dokładne przestawienie rozdzielacza w pozycję przelewu czego skutkiem było uszkodzenie pompy hydraulicznej.

Pozdrawiam WSZYSTKICH.