Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV DVB-T z telewizja polska i niemiecka

martek12 09 Lis 2014 19:49 1557 6
  • #1 09 Lis 2014 19:49
    martek12
    Poziom 9  

Cześć wam,

Kupiłem nowy TV (Philips 42PFS6309) z wbudowanym tunerem DVB-T i DVB-C.
    Podłączyłem sobie pokojową antenę DVB-T i odbiera ona polską telewizję. Zależy mi jednak bardziej na niemieckiej. Wcześniej korzystałem z zewnętrznego tunera podłączonego do anteny i odbierało mi całkiem spoko raczej większość kanałów (m.in. rtl, rtl2, pro7 itd). Podłączyłem kabel antenowy, ale TV nie znajduje żadnych kanałów (ten sam kabel, co był wcześniej do tunera podłączony).

Myślałem, że uda mi się wyeliminować dodatkowy pilot (z tunera) i korzystać tylko z jednego. No ale sprawa nie jest taka prosta na jaką wygląda.

Jako, że ważniejsza na tym TV jest dla mnie telewizja niemiecka, to pytanie - czy da się zrobić tak, że będę mógł bezpośrednio na telewizorze (bez tunera) odbierać niemieckie kanały? Jeśli tak, to jak to zrobić? Jeśli nie, to jaki tuner potrzebuje do odbioru również kanałów HD?

A jeśli da się zrobić tak, że będę odbierał niemieckie kanały bezpośrednio na tv, to czy da się zrobić, jeszcze tak, żeby i polskie działały? Podejrzewam, że nie, ale wolę się jednak spytać :)

Dodam, ze używam jednego talerza (z niego mam wspomniana niemiecka telewizje i rodzice uzywaja go do nc+).

Dzięki, pozdrawiam,
    Maritn

0 6
  • #3 09 Lis 2014 20:07
    martek12
    Poziom 9  

Przepraszam, zapomniałem napisać. Mieszkam w Kamieńcu Wrocławskim - 2 km na południowy-wschód od Wrocławia.

0
  • #5 09 Lis 2014 20:17
    martek12
    Poziom 9  

Ozdobą też to ciężko nazwać... Próbnie podłączyłem, żeby sprawdzić czy TV w ogóle wyszukuje kanały.

Co masz na myśli z instalacją antenową? Talerz i przewody mam podłączone, korzystałem z tego wcześniej, tyle, że z zewnętrznym tunerem. Kwestia tego, że TV w opcji DVB-T nie wyszukuje mi niemieckich kanałów.

edit: troche mi się chyba wyjaśniło...
    Jeśli bym chciał na tym TV odbierać bez tunera niemiecką telewizję satelitarną, to musiałbym mieć wbudowany tuner DVB-S?

0
  • #6 09 Lis 2014 21:44
    mihal2002
    Poziom 43  

Dekoder jest robiony na sztukę więc i jakość jest jak jest. TV ma już wymagania i głowica potrzebuje normalnego sygnału aby coś odebrać.

Dodano po 47 [sekundy]:

martek12 napisał:
    Jeśli bym chciał na tym TV odbierać bez tunera niemiecką telewizję satelitarną, to musiałbym mieć wbudowany tuner DVB-S?

A to się ma nijak do wypowiedzi. Nic o SAT nie pisałem i nie piszę.

0
  • #7 09 Lis 2014 22:03
    Pablo1964
    Moderator

martek12 napisał:
    Oczywiście. Tuner DVB-T nie odbiera żadnych programów satelitarnych.

0