Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwieranie bramy wjazdowej na klakson.

09 Lis 2014 23:50 774 3
  • Poziom 23  
    Witam. Z racji tego że mój tata bywa pomysłowy, zapytał czy da się zrobić przypuśćmy otwieranie bramy na klakson. Myślę, czemu nie. Czy z elektronicznego punktu widzenia jest to możliwe?
    Ja osobiście widzę tu dwa wyjścia:
    Za pomocą mikrofonu i mikrokontrolera zmierzyć częstotliwość klaksonu i przy poprawnym odczycie wykonać program.
    Drugie wyjście, myślę że byłoby prostsze. Też mikrofon ale w rodzaju klaskacza. Z użyciem mikrokontrolera odpowiednio skonfigurować aby program wykonał się po ciąglym 3 sekundowym sygnale.
    Mam obawy jedynie do szczekajacego psa.
    Programuje w języku BASCOM. Bezpieczniejsze byłby pomiar częstotliwości, ale czy BASCOM i poczciwa atmega8 da radę to ogarnąć? Proszę o jakieś propozycje odnośnie tego czy jest to możliwe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Nie ma co lubicie wkurzać sąsiadów. A nie lepiej w aucie zamontować słabiutki transmiter RF pracujący tylko przy uruchomionym silniku a przy bramie odbiornik? Jak podjedziesz brama się automatycznie otworzy. Proponowałbym nRF24L01 z mocą nadawania zredukowaną do minimum. I nie trzeba trąbić.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Oczywiście że można zrobić. Niemniej filtr pasmowo-przepustowy w tym przypadku wykonałbym na "analogu".