Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42UB820V VS LG 42LB671V, na co postawić na 3D czy na Ultra HD 4k...

arandor666 10 Lis 2014 00:23 5142 7
  • #1 10 Lis 2014 00:23
    arandor666
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Nurtuje mnie problem wyboru TV a mianowicie : na co postawić na 3D czy na Ultra HD 4k...
    Mam tutaj postawione oto te 2 telewizory które zwróciły moją uwagę
    - LG 42LB671V prezentuje się bardzo ładnie dobre opinie na jego temat, możliwość gry we 2 na okularkach 3 D , trochę gorsza częstotliwość odświeżania obrazu bo aż o 200 hz mniej od LG 42UB820V oraz bardzo ważne posiada pasywne 3D dużo czytałem o tym pasywnym 3 D i dużo dobrego dowiedziałem się o tym.

- LG 42UB820V najważniejsze w nim to 4 k bardzo ładny wygląd lecz brak o nim opinii ... Minus obydwóch TV to tylko 3 HDMI ja potrzebuje 4 ale to nie jakiś wielki problem.

Czytałem także na forach różnych opinii o TV i często ludzie polecają Panasonica i Philipsa lecz jakoś nie mam zaufania do nich.. Proszę o jakieś porady sugestie opinie :)

• #2 10 Lis 2014 08:16
    grzesiek06
    Poziom 12  

Z Twojego opisu wynika, że bardziej będzie odpowiadał Tobie pierwszy model. Zawsze warto też przejść się do salonu. Opinię o nim znasz, więc kolejne raczej nie pomogą.

• #3 10 Lis 2014 11:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I Philips i Panasonic produkują telewizory kilkadziesiąt lat dłużej niż LG.
    Piszesz 200Hz - ale tylko na papierze.
    Przecież to tylko marketing.
    Do jakiej kwoty zakup i jakie masz warunki ?

• #4 10 Lis 2014 14:41
    shayc
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    I Philips i Panasonic produkują telewizory kilkadziesiąt lat dłużej niż LG.

Nie wiem czy przy obecnym postępie elektroniki ma to jakieś znaczenie:)

arandor666 - jeżeli ja miałbym wybierać to wybrałbym 4K. Na pewno częściej użyjesz niż 3D. Ale tak jak napisał grzesiek06 - wybierz się jeszcze do salonu żeby samemu ocenić w praktyce.

• #5 11 Lis 2014 11:08
    arandor666
    Poziom 9  

Tyle że brak opini o tym z 4k nie wiem czy to aż taka nowość czy jest taki daremny ;) . Może ktoś z was ma jeden z tych tv i może podzieli się opinią na ten temat ?;)

Dodano po 4 [minuty]:

Do 2500 zl mysle ze 47-8 cali góra 3d lub 4k lub obie funkcje razem ;) smart tv, wi fi i chyba to jedne z ważniejszych funkcji :)

• #6 11 Lis 2014 22:46
    shayc
    Poziom 13  

Jeżeli Smart i Wifi to najważniejsze funkcje to na pewno coś z LG będzie dobre bo maja chyba najlepiej rozbudowaną komunikację Wifi i wg mnie Webos jest bardzo fajny.

Jeżeli chodzi o 4K to wydaję mi się że chyba szybciej się przyda niż 3D.

• #7 11 Lis 2014 23:52
    arandor666
    Poziom 9  

Najlepiej porównać obraz obydwóch TV lecz ciężko będzie je dobrać w jednym sklepie może w jakimś większy media markt... 4k jest dość nową funkcją i nie wiem czy aż tak bardzo się przyda ciężki wybór mam teraz.. Najlepiej opinii usłyszeć przez kogoś kto użytkuje jeden lub drugi bo jak się już kupi to niema odwrotu :)

• #8 12 Lis 2014 08:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale przecież 4K gorzej skaluje obraz niż telewizor Full Hd.
    Na dziś przepłacasz za 4K , a jak wejdzie sygnał 4K to telewizor będzie kosztował połowę tego co dziś.
    I wówczas nie dość że kupisz taniej to i zdecydowanie nowocześniejszy telewizor.
    A przecież w klasie cenowej zamiast czegoś co kosztuje i nie jest do wykorzystania, kupisz 48" z jakością na dziś zdecydowanie lepszą jeśli chodzi o skalowanie obrazu.
    Sprawdź Panasonica 48AS640, Panasonica 47AS650
    Dla członków forum jest specjalny pakiet w tym kalibracja gratis i radyjko gratis.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME