Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezawaryjny notebook do 1000zł

zyrol81 10 Nov 2014 07:56 1644 20
    zyrol81
    Level 12  
    Witam.

Planuję kupić sobie jakiegoś notebooka. Takie małe coś to zabawy raczej - internet, filmy, muzyka... takie podstawy. Grać na tym nie będę, chyba że w jakieś gierki flash z internetu. Na zakup mam max 1000zł.

- Komputer nie musi być nowy.
    - Interesuje mnie głównie bezawaryjność modelu.
    - Ważny jest długi czas działania baterii (minimum 3h).
    - Mile widziane chociaż 2Gb ramu, choć jeśli lepiej będzie coś solidniejszego ale z 1Gb na pokładzie to też nie pogardzę.
    - sprzęt może być bez systemu, a nawet lepiej bez niego. Jak już będzie to i tak będzie skasowany. Będzie pracował u mnie pod kontrolą Ubuntu.

Co mogę ciekawego w tym przedziale cenowym znaleźć?
    Pozdrawiam.
    pci.sat
    Level 10  
    Zobacz Lenovo - duży wybór urządzeń spełniających Twoje wymagania, np. Lenovo G50-30.

Generalnie zdecydowanie NIE polecam kupowania używanych laptopów. Bardzo duże ryzyko trafienia czegoś zdezelowanego. No chyba, że kupujesz sprzęt, który dobrze znasz i wiesz, że jest w dobrym stanie.
    zyrol81
    Level 12  
    krokodyl -> nie, to ma 15 cali. Szukam notebooka. Max 12-13 cali. Nie więcej.
    Polecacie lenowo, dlaczego? Ponoć są bardzo awaryjnymi sprzętami.
    fxjerzy
    Level 17  
    Może kup tablet z klawiaturą BT ?
    zyrol81
    Level 12  
    Hm, czy jednak lenovo to nie są awaryjne sprzęty? W internecie krążą bardzo niemiłe o nich opinie. Rozmawiałem ze znajomym serwisantem i potwierdził, że wszystko tylko nie lenovo i HP. W testach awaryjności za to wypadają bardzo dobrze. Jak to z nimi jest?
    PCI.SAT wspominał aby nie kupować używanych laptopów. Co Wy na to?
    Znalazłem coś takiego na allegro:

http://allegro.pl/dell-2110-10-1-atom-1-8ghz-2gb-64gb-ssd-bt-kam-w7-i4764333877.html

Co wy na to? Są jeszcze wersje ze 160Gb dysku HDD za około 400zł. Co myślicie o takim DELL?
    jowyma
    Level 23  
    Thinkpady to wysoka seria biznesowa Lenovo, to nie to samo co laptopy z niższych serii. Przy zakupie z gwarancją sprzedającego (i sprzedający z samymi pozytywami) ryzyko jest niskie. Jakkolwiek zawsze przy używanym laptopie jakieś tam ryzyko jest oczywiście.
    Ja używam tylko Thinkpadów, mam x60, x61, x61T, T60, T61, T400, T410 i jeszcze mi się nie zdarzył zepsuty egzemplarz, a kupuję z drugiej ręki. Jakkolwiek kiedyś Thinkpady miały wyższą jakość niż obecnie...
    Co do tego Della to wygląda w porządku, ale on ma procesor Atom, który ma niższą wydajność niż procesory Pentium.
    A tak jeszcze orientacyjnie - to ma być laptop czy tablet? x200 i x201 występują także w wersji z dotykowym ekranem, dotykowy ekran jest w dwóch wariantach - tylko na rysik albo na rysik i na palca.
    Ja w każdym razie polecam Thinkpady T i x, bo są naprawdę wytrzymałe w porównaniu do innych tańszych modeli i serii.
    zyrol81
    Level 12  
    Aha, czyli rozumiem - lepiej brać model biznesowy, używany, niż nowy "dla mas". Czyli wiem w czym wybierać.
    To ma być mały laptop. Tablet odpada. Raczej "macany" ekran tez mi potrzebny nie jest. Ale jak będzie, to nie przeszkadza w pracy.
    Więc polecacie Lenovo Thinkpad. Ten X201 jest w porządku sprzętem?

Zastanawia mnie jeszcze jedno - tak bardzo popularne ostatnio dyski SSD. W związku z tym, czy lepiej rozglądać się za modelem notebook z dyskiem SSD kosztem innych podzespołów lub ceny, czy lepiej pozostać przy standardowym dysku talerzowym?

Moderated By swiercm:

Posty scaliłem. Używaj opcji "Zmień" i dodaj zaktualizowane informacje.

fxjerzy
    Level 17  
    Powiem tak starych SSD nie szukaj, weź ze zwykłym HDD a później najwyżej wymienisz (HDD zrobisz przenośny pod USB)
    zyrol81
    Level 12  
    fxjerzy wrote:
    Powiem tak starych SSD nie szukaj, weź ze zwykłym HDD a później najwyżej wymienisz (HDD zrobisz przenośny pod USB)

O widzisz. To jest pomysł. Dzięki za radę.
    przemoprzem
    Level 12  
    @jowyma Chodzi mi o opinie o Lenovo X200T tablet - potrzebuję małego laptopa 12,5 cala i w sumie zdecydowałem na X200S, ale mam też w domu Ipada2 (niestety tylko do neta, nic innego na tym nie idzie sensownego) i dobry bajer jest klikać sobie paluchem i przeglądać sieć. Ale potrzebuję również mobilnego laptopa do VAGa, LPG, czasem u kogoś coś zrobić - więc musi to być w pełni użytkowy CPU i system.

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego X200 tablet?
    2. Czy ten zawias pojedynczy jest solidny? Mam małego synka (2,5 roku) i deko się obawiam jak on weźmie go w swoje łapki. Zwykły laptop się nie martwie bo co dwa solidne zawiasy to nie jeden.
    3. Są ekrany dotykowe na palec i na specjalny rysik (kosztuje ok 200 zł)

Z tego co czytam to do wymiany pasta na CPU żeby grzejnika nie było, ale to do ogarnięcia.
    fiend_
    Level 43  
    Te serie niestety mają dziadowskie chłodzenie (mam t400) ale solidnością raczej ciężko trafić coś zbliżonego w tym budżecie.
    Szczerze to wolałbym 14" z wysoką rozdzielczością, laptop jest dostatecznie mobilny i przy dziecku naprawdę się spisze (mój tylko dzisiejszego dnia spadł 2x z wysokości 50cm)
    przemoprzem
    Level 12  
    T400 za duże. Nosze teraz służbowego HP 15,4 cala ok 2,5 kg wagi i mam go dosyć. Ostatnio miałem w rękach 11,5 asusa i był idealny - ekran wystarczający, waga "piórkowa" - zbliżona do x200s.

X200s podobno się nie grzeje za bardzo. Byłem zdecydowany na hp, ale wpakowali durne dyski 1,8 cala które są droższe, a po drugie mam już SSD 2,5 cala Intela 520.
    zyrol81
    Level 12  
    zapytuje ponownie. wybór padł na Lenovo Thinkpad x201. W cenie za 700zł już można kupić. Dokładając 200zł można wymienić dysk na ssd. Ma matową matrycę, lampkę na klawiaturę procesor i5 i 4gb pamięci. No i matryca wielkości 12,1cala. Czy będzie to dobry wybór do zadań domowych (internet, filmy, czasem jakaś internetowa gierka, Facebook, YouTube, e-mail)? Można go czasem dostać bez systemu co jeszcze obniża cenę. I tak zainstaluje na nim xubuntu, więc system mi nie jest potrzebny. W dodatku nie ma chłodzenia na spodzie, a będzie używany również czasem na kolanach czy kocu. Nie wiem czy ma długi kapel od zasilacza, bo to również dość ważne (obecnie posiadam Asusa EeePC 1001PXD i w zasadzie ładowarka służy tylko do ładowania, bo kabel nie pozwala odejść dalej niż metr od zasilania). Czy więc Lenovo x201 będzie dobreym wyborem czy w cene do 1000zł szukać czegoś innego?
    Chciałbym również podpytać się o jakąś dobrą firmę oferującą sprzęt poleasingowy w której dostanę dostanę Lenovo? Najchętniej na terenie Łodzi lub w okolicach Łodzi, ale może być i na terenie polski (w końcu mogą przysłać laptopa pocztą :) ). Proszę o radę na temat zaufanej firmy jakiejś.
    User removed account
    Level 1  
    zyrol81
    Level 12  
    Ok. Dzięki. Czytałem też trochę o takiej firmie jak servecom. Ponoć też wiedzą co robią. :) Więc mam dwie firmy leasingowe i z oboma próbuje się dogadać. zobaczymy kto da mi lepszą ofertę. Opiszę swoje wrażenia tutaj po zakupie komputerka.
    zyrol81
    Level 12  
    Kupiłem Lenovo x201. Tego dokładnie poszukiwałem. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Pozdrawiam.