Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm w mieszkaniu a zakłócanie sygnału

rbm 10 Nov 2014 08:59 4497 10
Optex
    rbm
    Level 9  
    W jaki sposób dokładnie komunikuje się alarm w mieszkaniu z firmą ochroniarską? Czy jest to gsm ?
    Jeśli tak to jaki to ma sens skoro zagłuszacz gsm można kupić za 1000 zł
  • Optex
    weryfany
    Level 26  
    Komunikacja po GSM-ie, radiu, linii telefonicznej (gsm i telefon jest najbardziej popularny)

A więc: gsm zagłuszysz,
    radio zagłuszysz,
    linię telefoniczną można przeciąć.

Bardziej strategiczne obiekty mają komunikację 2 torową.
  • Optex
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    rbm wrote:
    Jeśli tak to jaki to ma sens skoro zagłuszacz gsm można kupić za 1000 zł

Każdy system jest w jakimś stopniu ułomny. GSM-a czy radio można zakłócić a linię telefoniczną po prostu przeciąć.
    rbm
    Level 9  
    Co to znaczy komunikacja dwutorowa ?

Więc jaki alarm proponujecie ? A może nadajnik gsm musi być gdzieś w drugim końcu mieszkania to wtedy nie zdąży złodziej go zagłuszyć
    weryfany
    Level 26  
    Dwutorowa czyli:
    po telefonie i po gsm-ie sygnały są wysyłane lub telefonie i radiu itp
    telefon wysyła test najczęściej jeden na dobę w radiu czy gsmie ustawia się jak często mają być testy, (takie sprawdzanie transmisji czy jest wszystko ok z łącznością. Jak test się nie pojawi to CMA wysyła panów na sprawdzenie powodu jego braku. A następnego dnia powinien pojawić się technik i sprawdzić czemu i dlaczego jest czy też był problem.

Jaki alarm proponujemy ale napisz jakie są wymagania stawiane alarmowi.
    Zabezpieczyć cały dom czy tylko określony obszar czy nawet pomieszczenie.
    rbm
    Level 9  
    Co do tego, że złodziej nie przychodzi z zagłuszaczem to nie jestem pewien, bo to dość tanie urządzenie, a w okolicy był przypadek, że wstrzelili środek usypiający przez dziurkę w szybie i uśpili rodzinę i i tak okradli. Więc widać, że nawet mieszkańcy w domu nie stanowią przeszkody.

Mieszkanie jest małe, w bloku, ok 40mk, ma balkon, mieszkanie przelotowe. Od drzwi do balkonu jest ok 12m, mieszkanie na 4 piętrze, ostatniem.
    Zabezpieczyć trzeba, żeby nikt się nie włamał.
    Problem jest taki, że wszystko jest wykończone i nie bardzo mogę ściany kuć, jedynie gdzieś przy szfach mogę kabelki pochować.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    rbm wrote:
    Zabezpieczyć trzeba, żeby nikt się nie włamał.

Nie ma 100% pewnych zabezpieczeń. Oprócz alarmu proponuję dobre ubezpieczenie.
    weryfany
    Level 26  
    Alarm jak to alarm, ktoś musi wtargnąć na nasz teren to zadziała o ile będziemy z niego korzystać i uzbrajać go nawet jak wychodzimy do klepu na 5 minut.

Proponuję zakupić nadajnik GSM do zamontowanego alarmu, nikomu się nie chwalić z tym i w razie włamania czyli alarmu nawet podczas naszej nieobecności będziemy wiedzieć że coś się dzieje. Programujemy go aby w razie aktywacji dzwonił do nas, "puszczał strzałe tzw. do nas" konto ważne rok czasu za niecałe 10zł koszt wraz ze starterem.

Rozrysuj mniej więcej jaki masz układ mieszkania, nawet na kartce papieru odręcznie długopisem, zrób foto i pokaż nam.
    Jaki masz fundusz przeznaczony na alarm.

Dla przykładu ja mam przedpokój, kuchnie i 2 pokoje (o ubikacji nie wspomnę bo wchodzi się z przedpokoju do niej) mi wystarczają 4 piry sygnalizator wewnętrzny jest tak głośny że przyprawia od razu chęć ucieczki ;)

Co do alarmu masz jakąś upatrzoną markę producenta typu SATEL ROKONET INIM DSC itp. ?