Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podświetlić wyswietlacz w wadze ELDOM DWK 200

10 Lis 2014 09:42 627 2
  • Poziom 21  
    Zainteresowanych proszę o podpowiedzi. Bardzo nas drażni jak postawi się większy pojemnik na wadze i nie widać nic na wyświetlaczu,więc postanowiłem zrobić podświetlenie.Problem polega na tym,że załączenie jest elektroniczne i nie mogę sobie z tym poradzić.Planuję użyć diód SMD.
    najprościej było by zastosować mikro wyłącznik.Czy jest możliwości synchronizacji tego z wagą.Wyświetlacz jest zegarkowy łatwy do podświetlenia z dwóch stron i jest miejsce na diody SMD.Pozdrawiam!!!!!!!!
  • PCBway
  • Admin grupy audio
    Co z tego, że jest miejsce na diody, jak wyświetlacz pewnie konstrukcyjnie nie jest do tego przystosowany. Wyświetlacze podświetlane maja specjalną ramkę, która odbija światło. Ramka jest matowa z przeźroczystego plastiku od spodu podłożony jest kawałek białego plastiku, który odbija światło. Diody świecą w ramkę, a nie w szkło wyświetlacza...
    Miejsce na diody jest, bo PCB jest uniwersalne, również dla wersji z podświetlaniem.
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Mam zamiar zastosować tego typu diody DIODA LED SMD5730 CIEPŁA/ZIMN 0,5W,
    po obu stronach wyświetlacza i to przez szkło widać jak podświetla bo zrobiłem próbę.jest również płytka biała matowa jak piszesz i moduł sterujący leży na gumkach i również jest przerwa około 2mm co światło powinno dotrzeć.Diody można przykleić klejem na gorąco.problem leży gdzie wpiąć plusa diod,żeby nie montować mikro wyłącznika.Chyba,że masz możliwość kompletnego podświetlonego wyświetlacza do tego modelu ,ale cena przekroczy wartość.20 szt to koszt 7zł .Zasilanie jest czterema paluszkai AAA do pilotów.Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam!!!!