Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć pompy obiegowe w kotłowni?

bat1 10 Lis 2014 13:55 2733 4
  • #1 10 Lis 2014 13:55
    bat1
    Poziom 10  

Jak podłączyć pompy obiegowe w kotłowni?
    kotłownia jak na zdjęciu
    pompa z kominka załączana przez sterownik
    pompa w piecu gazowa
    jak połączyć pompy od podłogówki i od grzejników tak aby włączały się kiedy włączy się pompa od kominka ale także żeby włączały się jak włączy się piec gazowy- dwa oddzielne procesy.
    połączyłem pompy razem z pompą od kominka to ładnie się wszystkie uruchamiają jak się włączy pompa od komina, ale w takim układzie jak włączy się piec gazowy to już pompy od grzejników i od podłogówki nie chodzą
    jak je połączyć aby załączały się z gazówką i kominkiem ale żeby pompa od kominka nie włączała gazówki i odwrotnie

0 4
  • Relpol
  • #2 10 Lis 2014 14:53
    1500759
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol
  • #3 10 Lis 2014 16:11
    bat1
    Poziom 10  

Dzięki szelton za odpowiedz ale jak możesz mi wyjaśnić trochę jaśniej to będę bardzo wdzięczny

Jakie przekaźniki zastosować, prawdę mówiąc jestem laikiem, wiec proszę o szczegółową pomoc

0
  • #4 10 Lis 2014 22:21
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

bat1 napisał:

pompa z kominka załączana przez sterownik
    pompa w piecu gazowa pompa kotłowa wewnątrz kotła ?

jak połączyć pompy od podłogówki i od grzejników tak aby włączały się kiedy włączy się pompa od kominka ale także żeby włączały się jak włączy się piec gazowy- dwa oddzielne procesy. kocioł ma sterownik, termostat pokojowy ?

połączyłem pompy razem z pompa od kominka to ładnie sie wszystkie uruchamiają jak się włączy pompa od kominka, ale w takim układzie jak włączy się piec gazowy to już pompy od grzejników i od podłogówki nie chodzą o ile nie pracuje pompa od kominka
    jak je połączyć aby załączały się z gazówka i kominkiem ale żeby pompa od kominka nie włączała gazówki i odwrotnie

Aby załączały się albo z kotłem gazowym, albo z kominkiem, bo dlaczego mają pracować dwa źródła ciepła razem ?

0
  • #5 10 Lis 2014 22:43
    1500759
    Użytkownik usunął konto