Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell vs Toshiba ktory wybrac laptop

10 Lis 2014 14:52 942 2
  • Poziom 7  
    Witam! Mam dylemat poszukuję używanego laptopa. I wpadły mi w rączki dwie propozycję i nie wiem czym się kierować mianowicie: Dodam, że Toshiba jest droższa o 100-150zl

Toshibe Satelite p850 - Intel i7 36300QM, 4 rdzeniowy 2,40GHz ( turbo boost 4x3,2GHz), Intel HD 4000 oraz Nvidia GT640 (2 GB), dysk twardy 1TB, 8Gb Ram DDR3,

bądź:

DELL XPS model L502x Czterordzeniowy Intel® Core™ i7 2630QM (2.0 GHz, 2.9 GHz Turbo, 6 MB cache)
    Pamięć RAM: 6 GB DDR3 (1333 MHz)
    Pojemność dysku: 750 GB
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 540M 2048 MB

Proszę o pilną pomoc iż do dziś muszę dać odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Obydwie serie laptopów są porządne - XPS to wysoka jakość, podobnie Satellite. To nie są najtańsze serie z byle jakich podzespołów. Karty graficzne podobne, jakkolwiek 640m ma trochę lepsze osiągi (ale na osiągi ma też wpływ konkretna konstrukcja danego laptopa). Dobrze by było przeczytać jeszcze review obu modeli - konkretnie tych, które są rozważane do zakupu.
    Toshiba ma wyższe taktowanie procesora, pewnie dlatego jest droższa. Są cztery rdzenie w obydwu laptopach, ale taktowanie rdzeni im wyższe tym szybciej jednak programy reagują.
    Obydwa laptopy mają też procesory, które się grzeją, co sugeruje sprawdzenie na Ebayu jak wyglądają ich heatsinki - ile te heatsinki mają rurek, ile jest tam miedzi. Ja przynajmniej lubię na to popatrzeć.
    Po sprawdzeniu heatsinków... szczerze mówiąc, to w jednym i drugim heatsinki są ekchm... oszczędne. Mają osobne pipy na grafikę i na procesor (przynajmniej w Dellu wyraźnie to widać, zdjęcia heatsinka tego konkretnego modelu Toshiby sugerują, że musi być osobny pipe na grafikę...). Więc tutaj różnic nie widzę...
    W stosunku do obydwóch można znaleźć posty w internecie, że przy graniu w gry przegrzewają się...
    Jak dla mnie to przy takich procesorach i kartach graficznych to powinny być osobne chłodzenia na cpu i gpu - osobne wentylatory... Nie wiem czy nie lepiej poszukać msi albo asusa ale z lepszym chłodzeniem... Zależy czy na laptopie będzie grane w gry... Ich konstrukcja nieszczególnie (dość skromne chłodzenie) zapowiada dobrą grywalność...

Skoro te laptopy są używane to istotne byłoby dla mnie też (1) czy sprzedający może zagwarantować,że nie były niczym zalane przez niego lub poprzednich właścicieli (2) ile jest na nie jeszcze gwarancji i czy to jest gwarancja producenta czy sprzedającego (3) czy sprzedający daje 2 - 3 dni na wypróbowanie laptopa i możliwość odesłania jeżeli nie spełnia oczekiwań (żeby zrobić testy pracy pod obciążeniem i sprawdzić wtedy temperatury).
  • Poziom 7  
    Dziękuję za chęć opisu. Ale wiem własnie tyle na temat i to nie pomaga mi zadecydować. Dell nowy z tego modelu kosztuje jakieś 3600. I jest to jednak dell ceniony wśród laptopów. I już mam taki dylemat, że -.-