Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

T4 VR6 - Naprawa cewki zapłonowej

kill_dj 10 Nov 2014 20:39 2544 5
 • #1
  kill_dj
  Level 8  
  Witam. Auto pali na 4 cylindry, sygnały sterujące są wszędzie, więc - cewka. Nie jest ani tania, ani łatwo dostępna, więc postanowiłem się pobawić - włożyłem do auta moją cewkę od V6, sądząc, że jest sterowana tak samo. Okazało się, że w silnikach V6 jest sterowanie plusem, a VR6 musi mieć masę... Potraktowałem to jako pewne małe wyzwanie (ok, wiem, że najprościej kupić cewkę i możliwe, że tak zrobię) - podlutowałem bc307 i rezystory 10k do bazy. W teorii działało - zakręciłem rozrusznikiem, popatrzyłem - istra jest. Po przylutowaniu trzech tranzystorów i rezystorów, okazuje się, że zapłon występuje w momencie cofnięcia kluczyka, czasami jednak lekko widać iskrę. Co jest nie tak? Po prostu zamieniłem sterujący sygnał masy na plusowy przez tranzystory PNP. Tak, czy owak - nie działa, aczkolwiek ma ochotę zapalić. Jeśli to jakieś proste niedopatrzenie z mojej strony, chętnie poprawię układ:)
 • #2
  andrzej20001
  Level 43  
  250zeta nowy zamiennik.
 • #3
  kill_dj
  Level 8  
  284 na zamówienie:) sprawdzałem sam po moich zniżkach i niestety nic ciekawego nie ma, ale jeśli trzeba będzie - kupię cewkę. Dziwi mnie tylko, co tu może nie działać.
 • #5
  kill_dj
  Level 8  
  tak...do vr6 jak znalazł...
 • #6
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zapomnij, tak prosto to się nie da. Popatrz jak w sterownikach to jest rozwiązane. Odradzam jednak takie rzeźby. Wstaw oryginalną cewkę, masz gwarancję, że nie staniesz w trasie.