Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat s-mig 230 elektrozawór nie działa

10 Nov 2014 21:29 2289 13
  • Level 9  
    Witam mam problem z migomatem s-mig a mianowicie kupiłem jako niesprawny tz elektrozawór nie reaguje na wciskanie przycisku przy uchwycie jest cały czas otwarty jednak gdy wyłączam migomat to go zamyka i oto moje pytanie co jest nie tak , ma ktoś schemat lub zdjęcie jak ten migomat jest podłączony w środku , może ktoś coś źle podłączył i tam zawór dał ktoś od shermana na 3 piny a ja mam tylko 2 kabelki idące do zaworu
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OxomiOxomi
  • Level 9  
    mam z nim jeszcze 1 problem na drucie jest cały czas napięcie czy klikam czy nie klikam przyciskiem w uchwycie
  • OxomiOxomi
  • Level 17  
    Witam. Wygląda na to, że załączony jest ciągle transformator główny. Sprawdź czy nie ma zwarcia w uchwycie spawalniczym lub w MIG-u na przewodach do podłączenia uchwytu. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    jak przełącze na 380 a włączone jest 220 do gniazdka to migomat odpala ale nie spawa , czy tam powinno być może zwarcie w przełączniku jest
  • Level 17  
    Wysłów się konkretniej.
    Sprawdziłeś to o czym pisałem? Przewody sterujące w uchwycie (te cienkie) powinny się zwierać w momencie wciśnięcia przycisku w uchwycie spawalniczym.

A schemat masz w tym wątku, wystarczy poszukać:

Spawarka S-mig 230 źle spawa
  • Level 9  
    odłaczyłem całkiem uchwyt i był sam drut , dalej tak samo co do wypowiedzi pisałem na szybko , chodzi o to że mam wpięte pod 230v i tym przełącznikiem 230/400 , jak dam na 400 to migomat też się włącza ale nie spawa, zastanawia mnie czy powinien wgl sie uruchomić

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

jeszcze jedno dziś próbowałem u kolegi podpiąć go na 400v czyli na siłę jak dam na siłę to wgl sie nie włącza
  • Level 17  
    A przewody zasilające we wtyczce są dobrze podłączone? Tzn. L1, L2, N i przewód ochronny?
  • Level 9  
    Tak, sprawdzone kilka razy.
  • Level 17  
    Zacząłbym od zasilania: przewody wewnątrz, przełączniki, napięcie zasilania płytki. Niezależnie czy masz podłączone na 230V czy na 400V na płytkę powinno wchodzić 230V. Spróbuj odłączyć tą szeroką kostkę od płytki sterującej i sprawdź wtedy.

Po podłączeniu na 230V i przełączeniu przełącznika w pozycję 400V półautomat powinien się uruchamiać, bo płytka i wentylator i tak dostają zasilanie. Półautomat nie będzie spawał, ponieważ przełącznik zwiera wtedy na transformator główny L2, a nie N.

Po włączeniu na 230V kiedy pojawia się napięcie na drucie to podajnik kręci?
  • Level 9  
    tak jak podajnik kręci , jak wcisne na uchwycie przycisk , ale jedna sprawa iskrzy w przełączniku 230/400 jak przełącza się , znalazłem gościa co stwierdzi mi usterkę za niewielkie pieniądze , do poniedziałku sam posprawdzam potem idzie do gościa .
  • Level 17  
    Ciężko się z Tobą dogadać. Oddaj to faktycznie komuś, będzie szybciej i pewniej. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Po włączeniu na 230V, kiedy pojawia się napięcie na drucie to podajnik kręci?
    Tak, kręci.

Dodano po 1 [minuty]:

Odpowiadam tylko na te pytania, na które jestem w stanie odpowiedzieć, resztę dopiero szukam, co i jak posprawdzać, bo na el się w ogóle nie znam.
  • Level 17  
    Tym bardziej sugerowałbym oddanie komuś kto na "el ogl" się zna.

A objawy sugerują mi zwarcie na przewodach między płytką a gniazdem EURO lub uszkodzenie na samej płytce - przekaźnik załączający trafo główne lub układ go uruchamiający.
  • Level 9  
    też podejrzewam płytke ale ona niema widocznych uszkodzeń , jak gośc postawi diagnoze dam znać może komuś się przyda kiedyś