Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa traktor sam 100km na bazie przednio napedowego auta

10 Lis 2014 23:05 1854 8
  • Poziom 7  
    Planuje budowe 4x4 typ sam.Moj pomysl jest taki by wykorzystac silnik i skrzynie o busa dajmy na to renault trafic 2,5L przednio napedowy ale ustawic go wzdluznie pojazdu.. nastepnie przedluzyc polosie tak by podlaczyc do nich dwa mosty napedowe. Jak wiadomo kazdy dyfer spowalnia obroty, pytanie jest na ile? Czy uda mi sie w ten sposob zredukowac predkosci do predkosci ciagnika rolniczego?
  • Poziom 7  
    Dzieki Mateusz ale nie skorzystam .. za te pienadze mozna kupic c360. Ale pomijajac temat finansow moj pojazd ma spelniac zalozone funkcje i miescic sie w mini wymiarach.Przede wszystkim lamaniec i naped 4x4.
    Jest to jeden z dwoch projektow .. drugi jest na bazie napedow z koparki kolowej atlas ..
  • Poziom 10  
    Witam ja zrobiłem tak jak mówisz. Silnik i skrzynia golf 2 ustawiony wzdłuż jedna półoś na przód druga na tył. Z tyłu most fiat z przodu zawieszenie syrenka dyferencjał audi a4 (chyba) quattro. Prędkość max to około 45 km/h na max obrotach. Silnik 1.6 d lecz niestety na chwile obecną silnik padł. Jest jednak jedna wada. Jeśli w skrzyni która jest na środku i rozdziela napęd na przód i tył, nie zablokujesz dyferencjału, to przy obciążeniu będzie ciągło i tak jedno koło. Jeśli zablokujesz będziesz musiał idealnie dopasować przełożenia, a nie wiem jak będzie sie zachowywać przy skręcaniu.
  • Poziom 7  
    Dziekuje za odpowiedz.O mechanizmie roznicowym myslalem by zblokowac nie tylko w skrzyni glownej ale rownierz w dyfrze na tylniej osi ze skretem nie powinno byc problemu poniewaz moj ciagniczek ma byc lamany w polowie. Co do zgrania obrotow wystarczy zastosowac dwa takie same dyfry tylko ten sprzodu obrocic do gory nogami.. np dwa od mb124 mozna kupic po 200zl kazdy . moj projekt zaklada max szerokosc ciagnika ok 1m czyli wasko ..stosujac wyzej opisane dyferencjaly wystarczy skrocic polosie.
  • Poziom 11  
    Dyfry są zaprojektowane do pracy tylko w jedna stronę, obrócenie o 180st nie odwraca kierunku obrotów na walku atakującym.
  • Poziom 7  
    Tak są zaprojektowane by pracować w jedna strone więc jeśli obrócimy180st,czyli będzie pracował wciaż w jedną strone ale obroty na poł osiach sie odwróci.
  • Poziom 11  
    mechanik.trade napisał:
    tak sa zaprojektowane by pracować w jedna strone wiec jesli obrocimy go 2 razy180st czyli bedzie pracował wciaz w jedna strone ale obroty na pol osiach sie odwróci.problemem moze byc smarowanie.

Jakos nie mogę sobie tego wyobrazić, jak to ma działać? Obracasz 2 x 180st czyli pełny obrót?
  • Poziom 7  
    Mamy dwa dyfry A jako przedni i B jako tylni.
    Dyfer B zostaje bez zmian co oznacza ze kosz satelit jest z prawej strony ataku.
    Dyfer A obracamy o 180st co oznacza ze kosz satelit mamy z lewej strony ataku.
    Obydwa dyfry napedzane sa z polosi tak jak wyzej opisane w prawa strone. Dlatego ze jeden jeden z nich lezy odwrotnie na polsiach maja te same kierunki obrotu.