Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring domku jednorodzinnego

domTomasz 11 Nov 2014 04:47 978 4
    domTomasz
    Level 2  
    Witam!
    Próbowałem podłączyć się pod inne wątki, żeby nie zaśmiecać forum ale nie uzyskałem odpowiedzi.
    W okolicy bardzo nasiliło sie okradanie domów dlatego zależy mi na odpowiedzi.
    Bede wdzięczny spoza wszelkie uwagi.

Proszę o pomoc merytoryczną, bardzo proszę o zestawienie,( konkretny zestaw- kompletnie nie znam sie na temacie) niżej opiszę warunki i oczekiwania, budżet ...rozsądny jak na dom jednorodzinny.

Dom jednorodzinny,jedno piętro, kwadrat, około 8,5 Mb jeden bok. Od strony ulicy 4 sodowe latarnie, oświetlenie...w zasadzie dobre.
    Pozostałe boki oświetlenie z żarówek energooszczędnych 50w, średnio dwie/ jedna na ścianę przez całą noc.
    Kable pójdą po podbitce.
    Oczekiwania:
    4 kamery+ rejestrator z dyskiem (?) z możliwością podglądu na monitorze i w internecie, on line np na iPhone.

Od strony ulicy lepsza kamera celem identyfikacji potencjalnych gości przyjeżdżających na rekonesans

Przewertowałem temat i w zasadzie nie wiem na co sie zdecydować. Piszecie państwo że takie komponenty warte są inwestycji:
    Kamery:
    DS-2CD2232-I5
    DS-2CD2012-I
    LC-255-IP
    EMX-772IRKL

Rejestratory:
    DS-7604NI-SE/P
    LC-NVR2004

Bardzo proszę mi to jakoś skompletować.
    Czy mozna np od strony ulicy dać lepszą kamerę a pozostałe 3 trochę gorsze. Czy nie będzie jakiegoś konfliktu na rejestratorze?

Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    kamil2345x
    Level 12  
    Moim zdaniem, monitoring nie odstraszy potencjalnego złodzieja.
    Jaki to problem się zamaskować w kominiarkę ?
    Osobiście wolał bym bardziej zrobić alarm z powiadomieniem na telefon, np satel versa, bo dom jest mały, jednokondygnacyjny.
    Alarm na pewno odstraszy włamywacza, a kradzież ujawniona na monitoringu jest po fakcie i wtedy trzeba się modlić żeby kamery zarejestrowały włamywacza, który z (dużym) łupem może już być w ciepłych krajach, zanim my wrócimy do domu i zobaczymy że czegoś brakuje.

Lub uzupełnij swój monitoring jakimś nisko budżetowym alarmem.
    Zestaw monitoringu będzie oscylował w granicy ceny rejestratora.
    Chyba że jeszcze dołożyć zewnętrzne bariery podczerwieni.
  • Eltrox Hurton
    domTomasz
    Level 2  
    Dzięki Kamil
    Mam alarm wypasiony z interwencją.
    Ale zawsze to lepiej mieć więcej zabezpieczeń, żeby potencjalni obserwatorzy( zanim sie wlamią) wiedzieli,ze są rejestrowani.
    TvWidget
    Level 35  
    domTomasz wrote:
    Próbowałem podłączyć się pod inne wątki, żeby nie zaśmiecać forum ale nie uzyskałem odpowiedzi.

W przypadku profesjonalnego podejścia do spraw związanych z ochrona obiektów najpierw określa zagrożenia z szacunkowym prawdopodobieństwem ich wystąpienia. Następnie szuka się metod przeciwdziałania tym zagrożeniom. Na samym końcu wybiera się środki technicznie optymalne do osiągnięcia zamierzonych celów.
    Ty wybrałeś inną drogę. Czyli czesz najpierw kupić różne gadżety i zrobić z nich jakiś fajny monitoring.
    MaciejTech
    Level 14  
    Proponuję kamery IP