Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korki - syczenie - co się dzieje?

11 Lis 2014 10:02 7260 8
  • Poziom 2  
    Witajcie. Jestem nowa. Przeszukałam już net i forum to w poszukiwaniu odpowiedzi jednak nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na problem, dlatego zakładam nowy wątek.

Posiadam 4 korki 16A (w sumie to nie wiem, dlaczego takie, ale odkąd pamiętam takie były, czy może lepiej je zmienić na 10A?), od jakiegoś czasu same zaczęły syczeć, głównie jak włączy się 2 rzeczy w 1 pokoju (na przykład tv i laptop), lub jak włącza się lodówka w kuchni. Bywa też, że brat nie może włączyć komputer, bo samodzielnie komputer restartuje się przez korki. Słychać syczenie. Wczoraj był elektryk. Powiedział, że w gniazdach (tam gdzie wkręca się korki) było brudno i że korki też były brudne. Wyczyścił wszystko i dokręcił to, co latało i było na początku dobrze, ale wieczorem znowu syczenie powróciło. Czy ktoś wie może jaki może być problem? Bardzo proszę o pomoc, już jedna noc nieprzespana za mną.
  • Poziom 26  
    A elektryk sprawdził połączenia śrubowe na gniazdach bezpiecznikowych? Szczególnie, przy przewodach aluminiowych, trzeba co jakiś czas dokręcić połączenia śrubowe.
  • Poziom 25  
    Witaj, miał racje elektryk Masz poprzepalane gniazda. I tak jak napisał kolega post wyżej. Wymiana na nowe rozwiąże problem. Proponował bym raczej zamontować bezpieczniki typu S .
  • Poziom 27  
    Sprawdzić (dokręcić) zabezpieczenia przed licznikiem. W puszkach, gniazdach itp. A może to nie "korki", tylko licznik.
  • Poziom 26  
    Może lepiej niech znów ten elektryk wróci no w końcu problem pozostał nadal :/
  • Poziom 37  
    Może zamiast czyścić gniazda bezpieczników należało by wkręcić wkładki kalibracyjne dać nowe bezpieczniki i tyle. Możesz dać z ciekawości fotki?
    Należało by zmierzyć pętle zwarcia to by wyszło czy są słabe styki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję wam za odpowiedzi. Ciąg dalszy historii z bezpiecznikami jest, ale to za chwilę. Podokręcane wtedy były wszystkie śrubki.

Jeśli chodzi o to jak te pudełka wyglądają to tak jak tutaj na zdjęciu: Korki - syczenie - co się dzieje?

Tak jak te czarne po prawej. Mam takie dwa czarne pudełka obok siebie. Po prawej stronie był podłączony taki jeden:
    Korki - syczenie - co się dzieje?

A ciąg dalszy historii jest taki:

Dzisiaj brat zapomniał, że prosiłam, żeby do środy nie włączał komputera i wywaliło bezpiecznik. Potem dziadek wcisnął ten czarny przycisk jak na tym zdjęciu wyżej i prąd wrócił. Skoczyłam po sąsiada elektryka i wyjął ten z tego zdjęcia a włożył normalny bezpiecznik i jest póki co dobrze. Jutro mam kupić nowe bezpieczniki i podstawki do bezpieczników. Sąsiad elektryk powiedział, że ten bezpiecznik automatyczny był popsuty, nawet coś latało w nim jak wyjął i potrząsnął. Tak więc na razie problem zażegnany?????

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Należałoby przeprowadzić przegląd instalacji. W szczególności sprawdzić stan przewodów oraz skuteczność ochrony p. poraż. - rezystancja izolacji, pomiar IPZ. Z tego szybko wyniknie czy problem jest zażegnany.