Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - Karta z Laguny II

11 Lis 2014 10:47 2577 5
  • Poziom 9  
    Witam:))

Chciałbym Was prosić o pomoc. Mam dwie karty z Laguny II 1.9 Dci 120km. Jedna z nich nie działa. Rozebrałem ją dzisiaj i zauważyłem, że brakuje dwóch elementów. Czy ktoś z was wie co ma byc tam wlutowane? Dodam że karta jest trzy przyciskowa.Laguna II - Karta z Laguny II Laguna II - Karta z Laguny II
  • PCBway
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Masz dwie karty więc nie widzę problemu żebyś rozebrał drugą i samemu sprawdził brakujące elementy.
    Nie ma schematów do tych kart więc jedyna opcja by wiedzieć co tam powinny być a elementy to sprawdzić na sprawnej karcie.
    Możesz zrobić top samemu lib liczyć na to że ktoś sprawdzi na swojej karcie.
    Skoro te elementy odpadły od PCB to powinny być w obudowie karty.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Pierwszy wyrwany element od lewej zaraz za kondensatorem to cewka(niestety nie znam wartości - możesz zmierzyć zaznaczyłem pozostałe cewki w tym obrębie), a drugi to kondensator ceramiczny 1pF. Możesz próbować tylko z kondensatorem na początek, zamknie on obwód.

• Poziom 9  
    Klaudek669 : Wielkie dzięki za pomoc:)))))) W takich przypadkach, tego typu fora a przede wszystkim pomoc życzliwych i wyrozumiałych ludzi są bezcenne:)))
    Jeszcze raz dzięki za wskazówki i zainteresowanie tematem. Jak tylko znajdę chwile i kupie podzespoły to dam znać czy pilot działa:)))

Pozdrawiam serdecznie:))
  • Poziom 20  
    Witam

Bardzo proszę o podanie wartości kondensatora ze zdjęcia.

Pozdrawiam
    Filip
  • Poziom 16  
    To kondensator 18pF.