Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thinkpad T500 - nie ładuje baterii Panasonic P/N 42T4622 LI-ION

11 Lis 2014 10:56 1188 4
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc, korzystam z laptopa pod dwoma systemami operacyjnymi, Ubuntu i Win 7. Podczas korzystania z Ubuntu miałem jakieś 7 procent baterii, po czym laptop się wyłączył.

Po podłączeniu do zasilania pokazywało 3% oraz "nie ładuje" wczoraj pokazywało 2% a dzisiaj już tylko 1.

W Linuxie pokazuje że na baterii jest 11,4V oraz 63% oryginalnej pojemności. Na baterii jest napisane napięcie 10,8V.
    Próbowałem jakichś trików z odłączaniem kabla itd. Ale nic to nie dało.
    Czy jest szansa uratować baterię?

// Uczę się w Warszawie, może jest ktoś kto mógłby sprawdzić dla mnie czy jego laptop ładuję tę baterię?
  • Pomocny post

Poziom 32  
    To 10.8 V na etykiecie baterii to napięcie znamionowe. Bateria ładuje się (gdy sprawna) do 12,6 V. O prawidłowe ładowanie i kontrolę "troszczy" się kontroler. W twoim przypadku jest to prawdopodobnie Maxim. Jeśli bateria ma zużyte ogniwa i różnice w rezystancji wewnętrznej ogniw są duże, a co za tym idzie i napięcie na sekcjach różni się znacznie, kontroler nie pozwoli na łądowanie / rozładowanie baterii.
    Twoja bateria wymaga regeneracji.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem na allegro baterie LG za 80zł czy lepiej regenerować baterię?
  • Pomocny post

Poziom 23  
    80 zł na ogniwach LG? :)) ja Cię proszę. W chinach jedno ogniwo LG kosztuje około 10 zł w baterii jest 6 ogniwa a więc cena samej baterii wychodzi 60 zł. Do tego dodaj 23% VATu plus 4% cła plus koszty transportu. Do tego zarobek sprzedawcy, który jeszcze z allegro musi się podzielić 6% prowizją od sprzedaży. Uwierz mi, to nie są żadne LG :-)
  • Poziom 10  
    Faktycznie to brzmi niedorzecznie. Dziękuję za pomoc.